Norsk Retrieverklubb

Flatcoated retriever

Gardenia prisen

Mestvinnende flatcoated retriever tispe på utstilling

2017

  1. Rudskogs Stormy News 181,1 poeng
  2. Av-Zan-Iaz Qikke Zaga 97,5 poeng
  3. Cacis I`m Cute-vikki 93,2 poeng
  4. Kalexas Carrera 88,2 poeng
  5. Hannemors My Everything 60,5 poeng
  6. Hermiroz Cross Fire 50,3 poeng
  7. Cacis Strawberry Daquari at Sv 50,2 poeng
  8. Fab Fours Free Spirit 50,0 poeng
  9. Rudskogs Impossible Storm 47,6 poeng
  10. Sukkertoppens Amethyst 47,0 poeng

2016

  1. Rudskogs Stormy News, 142,2 poeng
  2. Kalexas Carrera, 122,4 poeng
  3. Whizzbangs Miss Saigon, 103,3 poeng
  4. Av-Zan-Iaz Aktive Aqua, 77,1 poeng
  5. Hermiroz Cross Fire, 64,4 poeng
  6. Fab Fours Fortune, 63,6 poeng
  7. Fosliskrentens Time to Play, 63,3 poeng
  8. Hempths Bella, 61,6 poeng
  9. Comics Swing it Love, 61,5 poeng
  10. Almanza No Speed Limit, 56,5 poeng

2012

  1. Hermiroz Bring Back 133,3 (Ch Black Mica’s That’s Enough – Ch O’flanagan Stormar Frem) Eier: Line Hovde
  2. Nuch Almanza Wish The Impossible   130,6  (Ch Almanza Far & Flyg – Ch Almanza Make A Wish)    Eier: Eirin B. og Hans Ole Stenbro
  3. Nuch Fab Four’s Fourtune   80,5 (Ch Covenstead Professor -Ch Fab Four’s Feel Free) Eier: Anne Mette Sletthaug
  4. Nuch Rudskog’s Impossible Storm  66,8 (Ch O’Flanagan Leker Med Elden – Ch Almanza Wish The Impossible)  Eier: Eirin B. og Hans Ole Stenbro
  5. Fab Four’s Free Spirit  53,5 (Ch Branchalwood Aylancoll – Ch Fab Four’s Fortune) Eier: Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug
  6. Almanza Made For Teamwoork    52 ( Ch Almanza Sharp Shooter – Ch Almanza Jigzaw Puzzle) Eier: Eirin B. Stenbro/Hans Ole Stenbro
  7. Nuch Su(u)ch Almanza Bagfull Of Trickness  45,5       (Toffedream’s Marke Elleven-Ch Almanza Bag Of Tricks) Eier: Benedicte Myklestad
  8. Nuch N Ch Torpedo’s Bridgstone        41,5 (Ch Miss Mallorys Pure Passion – SVCh Torpedo’s Twin Peaks) Eier: Hanne Moen
  9. Nuch Su(u)ch Covenstead Fortune Teller   40,8  (Ch Covenstead Professor – Ch Heirofia’s West Side Story)  Eier: Thea Fyrileiv
  10.  Hempth’s Earl Of My Dreams 40,2  (Ch Branchalwood Aylancoll – Ch Hempth’s Tequila)  Eier: Thor A. Jakobsen

2011

  1. Nuch Su(u)ch Fab Four Feel Free  161,5 (Ch Inkwells Named Shadow- Ch Fab Four’s Fairytale) Eier: Anne Mette Sletthaug/Anne Lise Bøhler
  2. Nuch Su(u)ch Almanza Bagfull Of Trickness   115,3 ( Toffedream’s Marke Elleven-Ch Almanza Bag Of Tricks) Eier: Benedicte Myklestad
  3. Nuch Flat Garden’s Gyda XVIII   99,8 (Black Mica’s That’s Priceless- Ch Flat Garden’s Mathilde IX) Eier: Finn Arild Thorsen/Jon Andre Tohrsen
  4. Nuch Fab Four’s Fourtune   82,5 (Ch Covenstead Professor -Ch Fab Four’s Feel Free) Eier: Anne Mette Sletthaug
  5. Almanza Made For Teamwoork   77,5 ( Ch Almanza Sharp Shooter – Ch Almanza Jigzaw Puzzle) Eier: Eirin B. Stenbro/Hans Ole Stenbro
  6. Nuch Su(u)ch Hannemor’s Lady Of The House    71,9 (Ch Almanza Far & Flyg- Ch Hannemor’s Elenora) Eier: Hanne M Wiik
  7. Nuch Su(u)ch Covenstead Fortune Teller   65,8  (Ch Covenstead Professor – Ch Heirofia’s West Side Story)  Eier: Thea Fyrileiv
  8. INT CH Herofia’s West Side Story  54,3   (Ch Heirofia’s Junior Crusader – Herofia’s Orchide) Eier: Nina Skjelbred
  9. Lauprak’s Ibux   51,8 (Ch Covenstead Professor – Lauprak’s Nellie) Eier: Christina Ege
  10. Hermiroz Bring Back     51,6 (Ch Black Mica’s That’s Enough – Ch O’flanagan Stormar Frem) Eier: Line Hovde

2010

  1. NUCH Fab Four’s Feel Free    130,3p (Ch Inkwells Named Shadow- Ch Fab Four’s Fairytale)  eier: Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug
  2. NUCH Almanza Wish The Impossible   127,2p (Ch Almanza Far & Flyg-Ch Almanza Make A Wish)  eier: Eirin og Hans Ole Stenbro
  3. NUCH SU(u)CH Covenstead Fortune Teller  125,4p (Ch Covenstead Professor-Ch Heirofia’s West Side Story)  eier: Thea Fyrieiv
  4. Flat Garden’s Gyda XVIII   109,3p (Black Mica’s That’s Priceless- Ch Flat Garden’s Mathilde IX)  eier: Finn Arild Thorsen og Jon Andre Breivik
  5. NUCH Walkup’s East Of Eaden  94,8p (Grenelandet’s Casper-Ch Lhaxy’s Walkup)  eier: Kristine Hansen
  6. INT CH Herofia’s West Side Story     83p (Ch Heirofia’s Junior Crusader-Herofia’s Orchide)eier: Nina Skjelbreid
  7. NUCH Hempth’s Frisky  54,5p ( Hempth’s Yanky-Hempth’s Tia) eier: Thor Jacobsen
  8. Av-Zan-Iaz Black Kellie    51,2p (Boppalooza Novemberbigwig-Fonkebakken’s Frie Zania)  eier: Anita Iversen og Kjell Guliksen
  9. Almanza Bagfull Of Treckness   50.6p (Toffedreams Marke Eleven-Ch Almanza Bag Of Tricks) eier: Benedicte Myklestad
  10. NUCH Hannemors Make My Day  40p (Ch Branchalwood Aylacoll-Ch Hannemor’s Lady Of The House)eier: Hanne M. Viik

2009

  1. NUCH SU(U)CH.NV-07 FLAT GARDEN’S MATHILDE IX 162,4 (Nuch SU(U)CH. JVV-98 KBHV 98-99 Cacìs Hell Of A Lot – Flat Garden’s Astrid  VII) Jon Andre Breivik og Finn A. Thorsen, Gan
  2. NUCH SU(u)CH HEIROFIA’S WEST SIDE STORY 117,9 (Nuch Heirofias Junior Crusader- Heirofinas Orchide) Nina Skjelbred, Sandefjord
  3. HANNEMOR’S MAKE MY DAY  111,9 ( Su(u)ch Nuch Nord v-07 Branchalwood Aylancoll –  Nuch Su(u)ch Hannemor’s Lady Of The House) Hanne Merethe Wiik, Vear
  4. FAB FOUR’S FORTUNE 101,2 (Nuch Su(u))ch Covenstead Professor – Nuch Fab Fours Feel Free)   Anne Mette Sletthaug, Sandefjord
  5. TOFFEDREAMS SHINÈN SPARKLE 82 ( Fin uch Withybed texas Ranger – Nord uch Toffedreams Craigellachie) Wenche Sæther, Stange
  6. COVENSTEAD FORTUNE TELLER   78,9 (Nuch Su(u)ch Covenstead Professor – Nuch Su(u)ch Heirofia’s West Side Story)   Thea Fyrileiv, Asker
  7. NUCH FAB FOURS FEEL FREE    74,4 ( Int. Nord Fin uch Fin v-02 Inkwells Named Shadow – Nuch Fab Fors Fairytale)   Anne Mette Sletthaug, Sandefjord
  8. ALMANZA DRESS FOR SUCCESS 65,6 ( GB Sh ch Nuch Su(u)ch Almanza I Hate Mondays – Sfin uch Almanza Twentyfour Carat)    Grethe Iren Håkull, Egersund
  9. ALMANZA MOCCA MIRABELLE   59,7 ( Almanza Double Chocolate Sundae – Almanza Mayday Mayday)    Vibeke Brath, Våler I Østfold
  10. COVENSTED SIMSALABIM    56 ( Nuch Su(u)ch Covenstead Professor – Nuch Su(u)ch Heirofia’s West Side Story)    Bente Harveland og Nina Skjelbred, Sandefjord

2008

  1. NSUCH HANNEMOR’S LADY OF THE HOUSE   188,2 (Nord w)CH. NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg – Nuch Hannemor’s Eleonora) Eier: Hanne Merethe H. Wiik, Vear
  2. NUCH ALMANZA WISH THE IMPOSSIBLE  146,1 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– SU(u)CH Almanza Make a Wish) Eier: Eirin Bekkelien og Hans Ole Stenbro, Rakkestad
  3. COVENSTEAD FORTUNE TELLER    108,1 (Nuch SU(u)CH Covenstead Professor – Nuch SU(u)CH Heirofia’s West Side Story) Eier: Thea Fyrileiv, Asker
  4. WALKUP’s EAST OF EDEN       95 (Grenselandet’s Casper – Nuch Lhaxy’s Walkup) Eier: Kristine Hansen, Bybrua
  5. TORPEDO’S BRIDGESTONE   68,8 (SU(u)CH Miss Mallory’s Pure Passion – SVCH Torpedo’s Twin Pears) Eier: Hanne Moen, Oslo
  6. SIMON SAYS FIRST JOY  65,2 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– Nuch Bezonian Gemini) Eier:Siri og Reinert seljeskog, Gjøvik
  7. HEMPTH’S TEQUILA   65,1 (GB SH CH Nuch SU(u)CH Almanza I Mate Mondays – Nuch Hemth’s Tilly) Eier: Thor Jakobsen, Stavanger
  8. NUCH ALMANZA WISHING AND HOPING    64,9 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– SU(u)CH Almanza Make A Wish) Eier: Marita Hollund Surdal, Skjold
  9. NUCH ALMANZA BECAUSE I’M WORTH IT    56,4 (SU(u)CH Caci’s Black Shadow – Nord Int uch JVV-03 Almanza Jigsaw Puzzle) Eier: Grete Iren Håkull, Egersund
  10. HEMPTH’S ONE-DE-MAI   45,8 (Nuch SU(u)ch JVV-98 KBHV-98-99 Caci’s Hell Of A Lot – Sweet Hazel At Torwood) Eier: Thor A. Jakobsen, Stavanger

2007

  1. NUCH Hannemor`s Lady Of The House 164.7 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – NUCH Hannemor`s Eleonora) Eier: Hanne Merethe Wiik, Vear
  2. NUCH SU(U)CH Flat Garden`s Mathilda IX 147,2 (NUCH SU(U)CH JVV98 KBHV 98-99 Caci`S Hell Of A Lot – Flat Garden`s Astrid VII) Eiere: Jon Andre Breivik og Finn A. Thorsen, Gan
  3. Covenstead Hot Point 133,2 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – NUCH SU(U)CH Heirofi a`s West Side Story) Eier: Kristin Skjerven, Hønefoss
  4. Hempth`s Tequila 114,5 ( GBSHCH NUCH SU(U)CH Almanza I Hate Mondays – NUCH Hempth`s Tilly) Eier Thor A. Jakobsen, Stavanger
  5. NUCH Rintilla`s Willow 100,5 (Pamamido`s Nobleman – NUCH Rintills`s Lille Tuva) Eier: Anne-Berith Waskaas, Sandefjord
  6. NUCH Bezonian Gemini 98,0 (NUCH SU(U)CH Almanza Urgent Message To Stormy – NUCH Bezonian Checkmate) Eier: Cathrine Thaulow og Erik Wellerop, Vettre
  7. Almanza Wish The Impossible 97,3 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – SU(U)CH Almanza Make A Wish) Eier: Eirin Bekkelien og Hans ole Stenbro, Rakkestad
  8. Klokkeråsen`s Xellent Design 86,1 (SU(U)CH NUCH Branchalwood Aylancoll – NUCH Klokkeråsen`s Lilje) Eier: Berit Skullestad, Skoppum
  9. Almanza Wishing and Hoping 79,7 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – SU(U)CH Almanza Make A Wish) Eier: Marita Hollund Surdal, Skjold
  10. Fosliskrenten`s Easy Elly Maddie 76,2 (NUCH SU(U)CH Almanza Urgent Message To Stormy – Fonkebakken`s Frida Frosk Eier. Sissel S. og Rune Foslien, Røyse

2006

  1. NUCH Flatgarden`s Mathilde IX 210,4
  2. O`Flanagan Stormar Fram 119,6
  3. NUCH Hempth`s Scarlet Knight 110,3
  4. NSUCH Almanza Appetizer 104,5
  5. Hannemor`s Lap Of Honour 93,9
  6. NUCH Lireena`s Guri Gaberielle 88,4
  7. NUCH Aniara`s Smitt og Smule 79,5
  8. Spader Damen`s Vodoo Chile 75,3
  9. Bezonian Gemini 71,6
  10. NUCH Heirofi a`s West Side Story 62,6

2005

1. NUCH SU(u)CH Hannemor`s Just Married 196,4
2. NUCH Lireena`s Guri Gabrielle 154,6
3. Hannemor`s Lady Of The House 130,0
4. NSUCH Almanza Appetizer 114,0
5. NUCH Lhaxy`s Walkup 105,6
6. NUCH Aniara`s Smitt Og Smule 104,5
7. NUCH Berena`s Elida Faberge 89,1
8. Flat Garden`s Mathilde IX 82,0
9. Elfrema`s Fresh Female 58,8
10. Fossliskrenten`s Easy Elly Maddie 57,3

2004

1. NUCH Almanza Appetizer 186,9 p (Ryegate`s Son Of A Gun – Almanza Talking In Your Sleep) Lene Weum, Åmot
2. NUCH Heirofi a`s West Side Story 132,1 p (Heirofi a`s Junior Crusader – Heirofi a`s Orchide) Nina Skjelbred, sandefjord
3. NUCH Hannemor`s Just Married 119,2 p (Caymosa`s Sander – Hammemor`s Eleonora) Hanne merethe Wiik, Vear
4. Flatnews As You Like It 98,4 p (Agrebo`s New Generation – Emanon Newbold) Stein Feragen, Hobøl
5. NUCH Hempth`s Scarlet Knight 82,1 p (Wheelers Black rain – Hempth`s Deany) Thor A. Jakobsen, Stavanger
6. NUCH Berena`s Elida Faberge 78,6 p (Inspiations Texas Cowboy – Berena`s Quest For Success) Birte tangedal Nordeide, Hordvik
7. NUCH Lhaxy`s Walkup 75,5 p (Caci`s Hell Of A Lot – Lhaxy`s Lilli-Marlene) Kristine Hansen, Bybrua
8. NUCH Åstelle`s Andrea Silenzia 74,6 p (Gunhilds John Stuart Mill – Agrebo`s Anniversary) Anne M. Bakken, Mo I Rana
9. NUCH Hempth`s Tilly 60,9 p (Wheelers Black Rain – Hempth`s Bianca) Thor A. Jakobsen, Stavanger
10. NUCH Lireena`s Guri Gaberielle 60,9 p (Fjell-Bjørn`s Nicolas Fiasko – Lireena`s Ellen Birgithe) Lise Reehorst, Hombursund

2003

1. NUCH Berena’s Elida Fabergê 105,8 p. (Inspirations Texas Cowboy – Berena’s Quest For Success) Birthe og Trond Nordeide, Hordvik
2. N UCH Hempth’s Tilly 102,2 p. (Weeler’s Black Rain – Hempth’s Bianca) Thor A. Jakobsen, Stavanger
3. NUCH Ullermyra’s First Brown Angel 88,4 p. (Caci’s Hell Of A Lot – Rudskog’s An-Ui Hi Ving) Marit E. og Terje Nyberg, Løten
4. NUCH Klokkeråsen’s Lilje 84,1 p. (Rudskog’s Swift Bunyan Tigergutt – Klokkeråsen’s Anemone) Berit Skullestad, Skoppum
5. N UCH Lhaxy’s Walkup 83,4 p. (Caci’s Hell Of A Lot – Lhaxy’s Lilli-Marlene) Kristine Hansen, Bybrua
6. Heirofia’s West Side Story 80,6 p. (Heirofia’s Junior Crusader – Heirofia’s Orchide) Nina Skjelbred, Sandefjord
7. N UCH NV-99-01 Rudskog’s Rayah Carmencita 77,5 p. (Agrebo’s Helios City – Rudskog’s Chiwa) Marit E. Nyberg, Løten
8. N UCH Hannemor’s Just Married 72,6 p. (Caymosa’s Sander – Hannemor’s Eleonora) Hanne Merethe Wiik, Vea
9. NUCH Ullermyra’s Crescendo Tdd Clariss 65,2 p. (Caci’s Take That – Rudskog’s Giang Sing Me Td Shingala) Marit E. Og Terje Nyberg
10. N JCH NMJR98 Fliting With The Universe 63,9 p. (Rudskog’s Swift Bunyan Tigergutt – Waternut’s Black Ebony (Laika)) Heidi Kvan og Bjarne Holm, Spydeberg

2002

1. 125,1 p Hannemor’s Just Married (N UCH Caymosa’s Sander – N UCH Hannemor’s Eleonora) Oppr./Eier: Hanne Merethe H. Wiik, Vear
2. 109,8 p N UCH Rudskog’s Giang Sinh Me Td Shingala (Rudskog’s Black Simba – N UCH NORDV-99 Agrebo’s Winter Tale) Oppdr.: Arve Rudsengen, Eier: Marit Nyberg, Løten
3. 96,6 pHempth’s Tilly (Wheelers Black Rain – Hempth’s Bianca) Oppdr/Eier: Thor A. Jakobsen, Stavanger
4. 86,9 p N UCH Braidwyn Tartan Lass (GB CH Pendlewych Puma – Braidwyn Briony) Oppdr: Mrs. H.K.Winton, Eier: Anne-Berith Waskaas, Sandefjord
5. 73,9 p Ullermyra’s Crescendo Tdd Clariss (N UCH Caci’s Take That – N UCH Rudskog’s Giang Sinh Me Td Shingala) Oppdr/Eier: Marit Nyberg, Løten
6. 66,0 p N UCH NV-99-01 Rudskogs Rayah Carmencita (N UCH Agrebo’s Helios City – Rudskog’s Chiwa) Oppdr: Arve Rudsengen, Eier: Marit Nyberg, Løten
7. 61,0 p N S UCH N JCH Black-Flat’s Cora (N ACH Livdarkrå’s A-Nicky – Agrebo’s Louisiana) Oppdr: Elin Kipperberg, Eier: Marianne Hovde, Oslo
8. 58,6 pAlmanza Appentizer (Ryegate’s Son Of A Gun – LUX CH Almanza Talking In Your Sleep) Oppdr: Ulin/Karlstrøm, Eier: Lene Weum, Åmot
9. 56,0 pN UCH Hannemor’s Eleonora (INT NORD UCH N LCH Coalport Country Man – N UCH Nordv-98 Klokkeråsen’s Weigela) Oppdr/Eier: Hanne Merethe H. Wiik
10 48,3 p Rintilla’s Kanutten (N UCH Caci’s Take That – N UCH Braidwyn Tartan Lass) Oppdr/Eier: Anne-Berith Waskaas, Sandefjord