Norsk Retrieverklubb

Flatcoated retriever

Shimmy trofeet

Dette trofeet gis ut til mestvinnende flatcoated retriever på utstilling

2017

  1. Rudskogs Stormy News 181,1
  2. Av-Zan-Iaz Elegante Loke 143,0 poeng
  3. Napadas the Lion King 131,5 poeng
  4. Altaflats Ain`t I`m a Dog 118,2 poeng
  5. Rudskogs Best Wish 100,8 poeng
  6. Av-Zan-Iaz Qikke Zaga 97,5 poeng
  7. Cacis I`m Cute-vikki 93,2 poeng
  8. Kalexas Carrera 88,2 poeng
  9. Hannemors Perfect Match 82,1 poeng
  10. Rudskogs Last Diamond 68,0 poeng

2016

  1. Fab Four’s Feel The Wind , 195,6 poeng
  2. Av-Zan-Iaz Elegante Loke, 164,9 poeng
  3. Rudskogs Stormy News , 142,2 poeng
  4. Kalexas Carrera, 122,4 poeng
  5. Whizzbangs Miss Saigon, 103,3 poeng
  6. Almanza Such A Good Life, 86,7 poeng
  7. Av-Zan-Iaz Aktive Aqua , 77,1 poeng
  8. Almanza Explosive Force, 77,1 poeng
  9. Simon Says Rule Britannia, 69,3 poeng
  10. Hermiroz Cross Fire, 64,4 poeng
  11. Fab Fours Fire Of My Heart, 63,9 poeng
  12. Fab Fours Fortune, 63,6 poeng
  13. Fosliskrentens Time to Play, 63,3 poeng
  14. Av-Zan-Iaz Aktive Alvin, 62,1 poeng
  15. Hempths Bella. 61,6 poeng
  16. Comics Swing it Love, 61,5 poeng

2012

  1. Nuch Su(u)ch Almanza Murphy’s Irish Stout 141,5 (Ch Almanza Absolute Maniac-Ch Almanza Living Daylight) Eier: Eirin B Stenbro/Anne Lise Kaspersen
  2. Nuch Hermiroz Bring Back 133,3 (Ch Black Mica’s That’s Enough –Ch O’Flanagan Stormar Fram) Eier: Line Hovde
  3. Nuch Almanza Wish The Impossible 130,6 (Ch Almanza Far & Flyg – Ch Almanza Make A Wish) Eier: Eirin B. og Hans Ole Stenbro
  4. Nuch Almanza Such A Good Life 116,6 (Ch Caci’s Black Shasow-Ch Almanza Living Daylight) Eier: Anne Berith Waskaas
  5. Nuch Covenstead Spell Maker 102 (Ch Covenstead Professor-Ch Heirofia’s West Side Story) Eier: Nina og Fredrik Bugge
  6. Nuch Su(u)ch Almanza Face The Fact 91,4 (Ch Steelriver Could It Be Magic – Ch Almanza Action For Reaction) Eier: Eirin B. og Hans Ole Stenbro
  7. Nuch Fab Four’s Fourtune  80,5 (Ch Covenstead Professor -Ch Fab Four’s Feel Free) Eier: Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug
  8. Nuch Rudskog’s Guinness Draught  75,6 (Ch Almanza Murphy’s Irish Stout – Almanza Made For Teamwork) Eier: Monika Nilsen og Henriette Paus
  9. Fab Four’s Feel The Wind 69,7 (Ch Branchalwood Aylancoll – Ch Fab Four’s Fortune) Eier: Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug
  10. Nuch Su(u)ch Heirofia’s Hot Chilli 66,8 (Ch Covenstead Hot Gossip- Heirofia’s Orchide) Eier: Kathrine Gunstad
  11. Nuch Rudskog’s Impossible Storm  66,8  (Ch O’Flanagan Leker Med Elden – Ch Almanza Wish The Impossible)                 Eier: Eirin B. og Hans Ole Stenbro

2011

  1. Nuch Su(u)ch Fab Four Feel Free 161,5 (Ch Inkwells Named Shadow- Ch Fab Four’s Fairytale) Eier: Anne Mette Sletthaug/Anne Lise Bøhler
  2. Nuch Covenstead Spell Maker 132,6 (Ch Covenstead Professor-Ch Heirofia’s West Side Story) Eier: Nina og Fredrik Bugge
  3. Nuch Su(u)ch Flat Garden’s Sverre XVIII 130,2 (Black Mica’s That’s Priceless- Ch Flat Garden’s Mathilde IX) Eier:Finn Arild Thorsen/Jon Andre Tohrsen
  4. Nuch Almanza Such A Good Life 128,5 (Ch Caci’s Black Shasow-Ch Almanza Living Daylight) Eier: Anne Berith Waskaas
  5. Nuch Almanza Murphy’s Irish Stout 126,6 (Ch Almanza Absolute Maniac-Ch Almanza Living Daylight) Eier: Eirin B Stenbro/Anne Lise Kaspersen
  6. Nuch Su(u)ch Almanza Bagfull Of Trickness 115,3 ( Toffedream’s Marke Elleven-Ch Almanza Bag Of Tricks) Eier: Benedicte Myklestad
  7. Nuch Su(u)ch Heirofia’s Hot Chilli 107,7 (Ch Covenstead Hot Gossip- Heirofia’s Orchide) Eier: Kathrine Gunstad
  8. Nuch Flat Garden’s Gyda XVIII 99,8 (Black Mica’s That’s Priceless- Ch Flat Garden’s Mathilde IX) Eier: Finn Arild Thorsen/Jon Andre Tohrsen
  9. Nuch Fab Four’s Fortune 82,5 (Ch Covenstead Professor -Ch Fab Four’s Feel Free) Eier: Anne Mette Sletthaug
  10. Almanza Made For Teamwoork 77,5 ( Ch Almanza Sharp Shooter – Ch Almanza Jigzaw Puzzle) Eier: Eirin B/Hans Ole Stenbro

2010

  1. NUCH Nordv-10 Covenstead Spellmaker 169,3p (Ch Covenstead Professor-Ch Heirofia’s West Side Story)  eier: Nina og Fredrik Bugge
  2. NUCH Almanza Such A Good Life 140,5p (Ch Caci’s Black Shasow-Ch Almanza Living Daylight) eier: Anne Berith Waskaas
  3. NUCH Amanza Murphy’s Irish Stout 134,2p (Ch Almanza Absolute Maniac-Ch Almanza Living Daylight) eier: Eirin Stenbro og Anne Lise Kaspersen
  4. NUCH Fab Four’s Feel Free 130,3p (Ch Inkwells Named Shadow- Ch Fab Four’s Fairytale)  eier: Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug
  5. NUCH Almanza Wish The Impossible 127,2p (Ch Almanza Far & Flyg-Ch Almanza Make A Wish) eier: Eirin og Hans Ole Stenbro
  6. NUCH SU(u)CH Covnstead Fortune Teller 125,4p (Ch Covenstead Professor-Ch Heirofia’s West Side Story) eier: Thea Fyrileiv
  7. NUCH Heirofia’s Hot Chilli 124,9p (Ch Covenstead Hot Gossip- Heirofia’s Orchide) eier: Kathrine Gunstad og Linda Normann
  8. Flat Garden’s Gyda XVIII 109,3p (Black Mica’s That’s Priceless- Ch Flat Garden’s Mathilde IX)  eier: Finn Arild Thorsen og Jon Andre Breivik
  9. NUCH Walkup’s East Of Eden 94,8p (Grenelandet’s Casper-Ch Lhaxy’s Walkup) eier: Kristine Hansen
  10. NUCH Covenstead Catch The Point  87,7p (Ch Almanza Far og Flyg-Ch Heirofia’s West Side Story) eier: Svein Nesse

2009

  1. NUCH SU(U)CH.NV-07 FLAT GARDEN’S MATHILDE IX 162,4(Nuch SU(U)CH. JVV-98 KBHV 98-99 Cacìs Hell Of A Lot – Flat Garden’s Astrid  VII) Jon Andre Breivik og Finn A. Thorsen, Gan
  2. NUCH SU(u)CH HEIROFIA’S WEST SIDE STORY 117,9 (Nuch Heirofias Junior Crusader- Heirofia’s Orchide) Nina Skjelbred, Sandefjord
  3.  HANNEMOR’S MAKE MY DAY 111,9 ( Su(u)ch Nuch Nord v-07 Branchalwood Aylancoll –  Nuch Su(u)ch Hannemor’s Lady Of The House)  Hanne Merethe Wiik, Vear
  4.  ALMANZA MURPHY’s IRISH STOUT  104,2 (NUCH Su(u)ch vv-03 Sv-04 Almanza Absolute Maniac – Su(u)ch Almanza Living Daylight)    Eirin Stenbro og Anne L. Kaspersen, Rakkestad
  5.  FAB FOUR’S FORTUNE   101,2  (Nuch Su(u))ch Covenstead Professor – Nuch Fab Fours Feel Free)   Anne Mette Sletthaug, Sandefjord
  6.  NUCH RINTILLA’S VIP  83,9 ( Nord (u)ch Nv-03-04-05-06 Almanza Far Flyg – Nuch Rintillas Her Highness)  Ronny Samnøen, Skien
  7.  TOFFEDREAMS SHINÈN SPARKLE  82 (Fin uch Withybed texas Ranger – Nord uch Toffedreams Craigellachie) Wenche Sæther, Stange
  8.  RUDSKOG’S IMPOSSIBLE CHOICE 81 (Nuch O’Flanagan Leker Med Elden – Nuch Almanza Wish The Impossible) Arve Rudsengen og Eirin Stenbro, Reinsvoll
  9.  COVENSTEAD FORTUNE TELLER    78,9 (Nuch Su(u)ch Covenstead Professor – Nuch Su(u)ch Heirofia’s West Side Story)Thea Fyrileiv, Asker
  10.  NUCH COMKITTY’s ELVIN 77,2 ( Bunyan’s Nico The Countrman – Comkitty’s Chera) Reidun Sagbakken, Nes I Ådal

 

2008

  1. NSUCH HANNEMOR’S LADY OF THE HOUSE 188,2 (Nord w)CH. NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg – Nuch Hannemor’s Eleonora) Eier: Hanne Merethe H. Wiik, Vear
  2. NUCH S.U(u)CH. SV-07 ALMANZA YOUR WISH IS MY COMMAND       180,2 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– SU(u)CH Almanza Make a Wish) Eier: Jonna Sandèn, Oslo 
  3. NUCH ALMANZA WISH THE IMPOSSIBLE   146,1 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– SU(u)CH Almanza Make a Wish) Eier: Eirin Bekkelien og Hans Ole Stenbro, Rakkestad
  4. NUCH SU(U)CH ALMANZA URGENT MESSAGE TO STORMY 145,6 (Nuch NV-99 -01  Stormy’s Ugk Duncan – Int Nord Fin uch KBMV 98 NV-98 Almanza Move Heaven And Earth) Eier: Hans Ole Stenbro, Rakkestad
  5. NUCH RINTILLA’S VIP  128,7 (Nord w)CH.NV-03-04-05-06 Almanza Far & Flyg– Rintilla’s Her Highness) Eier: Ronny Samnøen, Skien
  6. COVENSTEAD FORTUNE TELLER  103,1 (Nuch SU(u)CH Covenstead Professor – Nuch SU(u)CH Heirofia’s West Side Story) Eier: Thea Fyrileiv, Asker
  7. WALKUP’s EAST OF EDEN  95,3 (Grenselandet’s Casper – Nuch Lhaxy’s Walkup) Eier: Kristine Hansen, Bybrua 
  8. NUCH BEZONIAN EAU DE VIE  75,5 (Nuch Engelen Dark Star – Nuch Betzonian Checkmate) Eier: Siv Julie Tandberg, Åmot 
  9. COVENSTEAD HOKUS POKUS  75,1 (Nuch SU(u)CH Covenstead Professor – Nuch SU(u)CH Heirofia’s West Side Story)  Eier: Nina Skjelbred, Sandefjord 
  10. TORPEDO’S BRIDGESTONE   68,5 (SU(u)CH Miss Mallory’s Pure Passion – SVCH Torpedo’s Twin Pears)  Eier: Hanne Moen, Oslo

 

2007

  1. NUCH Almanza Your Wish Is My Command 203,0 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – SU(U)CH Almanza Make A Wish) Eier: Jonna Sandèn, Oslo
  2. Hannemor`s Lady Of The House 164,7 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – NUCH Hannemor`s Eleonora) Eier: Hanne Merethe Wiik, Vear
  3. NUCH SU(U)CH Almanza Urgent Message To Stormy 144,3 (NUCH NV 99-01 Stormy`s Usk Duncan – INT.NORD.FIN.UCH KBHV-98 NV-98 Almanza Move Heaven And Earth) Eier: Hans Ole Stenbro, Råde
  4. NUCH SU(U)CH Flat Garden`s Mathilda IX 142,4 (NUCH SU(U)CH JVV98 KBHV 98-99 Caci`S Hell Of A Lot – Flatgarden`s Astrid VII) Eier: Jon Andre Breivik og Finn A. Thorsen, Gan
  5. Covenstead Hot Point 133,2 (NORDUCH NV-03-04-05-06 SV-05 FINW-05 Almanza Far & Flyg – NUCH SU(U)CH Heirofi a`s West Side Story) Eier: Kristin Skjerven, Hønefoss
  6. Hempth`s Tequila 114,5 ( GBSHCH NUCH SU(U)CH Almanza I Hate Mondays – NUCH Hempth`s Tilly) Eier Thor A. Jakobsen, Stavanger
  7. NUCH Covenstead Professor 107,0 (NUCH SU(U)CH Almanza Urgent Message To Stormy – Covenstead Gone Shopping) Eier: Marianne Høiseth Andersen, Skien
  8. NSUCH Berena`s Black Magic 102,4 (NUCH SU(U)CH Flatgarden`s Edward V – Berena`s Black Velvet) Eier: Anne Lise Falck, Oslo
  9. NUCH Rintilla`s Willow 100,5 (Pamamido`s Nobleman – NUCH Rintilla`s Lille Tuva) Eier: Anne-Berith Waskaas, Sandefjord
  10. NUCH Bezonian Gemini 98,0 (NUCH SU(U)CH Almanza Urgent Message To Stormy – NUCH Bezonian Checkmate) Eier: Cathrine Thaulow og Erik Wellerop, Vettre

2006

  1. NORD.UCH NV-03-04-05 FINV-05 SV-05 NOR DV.05 Almanza Far & Flyg 220,4
  2. NUCH Flatgarden`s Mathilde IX 210,4
  3. NUCH Covenstead Professor 209,3
  4. NUCH O`Flanagan Leker Med Elden 145,6
  5. Almanza Your Wish Is My Command 132,1
  6. O`Flanagans Stormar Fram 119,6
  7. NUCH Hempth`s Scarlet Knight 110,3
  8. NUCH Berena`s Black Magic 105,4
  9. NSUCH Almanza Appetizer 104,5
  10. Hannemor`s Lap OF Honour 93,9

2005

  1. NFIN UCH SU(u)CH NV-03-04-05 SV-05 FINV-05 NordV-05 Almanza Far & Flyg 210,4
  2. NUCH SU(u)CH Hannemor`s Just Married 196,4
  3. NUCH Lireena`s Guri Gaberielle 154,6
  4. NUCH NordV-02 Aniara`s Vasco Da Gama 153,4
  5. Hannemor`s Lady Of The House 130,0
  6. NUCH Covenstead Professor 125,8
  7. NSUCH Almanza Appetizer 114,0
  8. NUCH Lhaxy`s Walkup 105,6
  9. NUCH Aniara`s Smitt Og Smule 104,5
  10. NUCH Almanza Urgent Message To Stormy 93,4

2004

  1. NUCH SU(U) CH NV-03-04 Almanza Far & Flyg 188.5 p (Inkwells Named Shadow – Almaza Mitt I Prick) Jonna Sanden, Oslo
  2. NUCH Almanza Appetizer 186,9 p (Ryegate`s Son Of A Gun – Almanza Talking In Your Sleep) Lene Weum, Åmot
  3. NUCH Almanza Urgent Message To Stormy 139,9 p (Stormy`s Usk Duncan – Almanza Move Heaven And Earth) Hans Ole Stenbro
  4. NUCH Heirofi a`s West Side Story 132,1 p (Heirofi a`s Junior Crusader – Heirofi a`s Orchide) Nina Skjelbred, sandefjord
  5. NUCH Hannemor`s Just Married 119,2 p (Caymosa`s Sander – Hammemor`s Eleonora) Hanne merethe Wiik, Vear
  6. NUCH Aniara`s Vasco Da Gama 117,3 p (Almanza Budweiswer – Aniara`s Remeber Me) Britt-Elin Monsen, Sandefjord
  7. Flatnews As You Like It 98,4 p (Agrebo`s New Generation – Emanon Newbold) Stein Feragen, Hobøl
  8. Lhaxy`s Kevin 86,7 p (Cariena`s Twentythree-Eight – Lhaxy`s Hedda) Stein Feragen, Hobøl
  9. NUCH Covenstead Hot Gossip 86,6 p (Aniara`s Odin – Covenstead Poet Laureate) Kjetil Eriksen, Drammen
  10. Hannemor`s Emil 82,4 p (Coalport Country Man – Klokkeråsen`s Weigela) Benedicte Myklestad, Oslo

2003

  1. NUCH Almanza Far & Flyg 218,2 p. (Inkwells Named Shadow – Almanza Mitt I Prick) Jonna Sanden, Oslo
  2. N UCH Almanza Urgent Message To Stormy 176,2 p. (Stormy’s Usk Duncan – Almanza Move Heaven And Earth) Hans Ole Stenbro, Åmot
  3. NUCH JWW-98 KBHV-98 SV-99 FINV-99 Caci’s Hell Of A Lot 171,3 p. (Cariena’s Thirtyfour – Four – Almanza Heaven Or Hell) Elin Tyrihjell, Løken
  4. NUCH Berena’s Elida Faberget 105,8 p. (Inspirations Texas Cowboy – Berena’s Quest For Success) Birthe og Trond Nordeide, Hordvik
  5. N S UCH Caci’s Take That 104,8 p. (Klokkeråsen’s Asarija – Almanza Heaven Or Hell) Elin Tyrihjell, LøkenN UCH Hempth’s Tilly 102,2 p. (Weeler’s Black Rain – Hempth’s Bianca) Thor A. Jakobsen, Stavanger
  6. NUCH Ullermyra’s First Brown Angel 88,4 p. (Caci’s Hell Of A Lot – Rudskog’s An-Ui Hi Ving)
  7. NUCH Klokkeråsen’s Lilje 84,1 p. (Rudskog’s Swift Bunyan Tigergutt – Klokkeråsen’s Anemone) Berit Skullestad, Skoppum Marit E. og Terje Nyberg, Løten
  8. N UCH Lhaxy’s Walkup 83,4 p. (Caci’s Hell Of A Lot – Lhaxy’s Lilli-Marlene) Kristine Hansen, Bybrua
  9. Heirofia’s West Side Story 80,6 p. (Heirofia’s Junior Crusader – Heirofia’s Orchide) Nina Skjelbred, Sandefjord

2002

  1. 153,1p N UCH Almanza Far & Flyg (SN UCH Inkwells Named Shadow – N UCH Almanza Mitt I Prikk) Oppdretter: Ulin/Karlstrøm. Eier: Jonna Sandèn
  2. 146,4 p N UCH Almanza Urgent Message To Stormy (N UCH NV-99-01 Stormy’s Usk Duncan – Almanza Move Heaven And Earth). Oppdr: Ulin/Karlstrøm. Eier: Hans Ole Stenbro og Guro Halmrast
  3. 136,8p N UCH JWW-98 KBHV-98-99 SV-99 FINV- 99 Caci’s Hell Of A Lot (N UCH NORDV-98 Cariena’s Thirtyfour-Four – INT NORD DK UCH NORDV-96 Almanza Heaven Or Hell)Oppdretter: Östman/Persson. Eier: Elin Tyrihjell
  4. 132,3 p N UCH NV-99-01 Stormy’s Usk Duncan (N SUCH Shargleam Woodcock – N Uch Stormy’s Night Star Gunda) Oppdretter: Hans Ole Stenbro. Eier: Jostein Skjefstad
  5. 125,1 p Hannemor’s Just Married (N UCH Caymosa’s Sander – N UCH Hannemor’s Eleonora) Oppretter/Eier: Hanne Merethe H. Wiik, Vear
  6. 109,8 p N UCH Rudskog’s Giang Sinh Me Td Shingala (Rudskog’s Black Simba – N UCH NORDV-99 Agrebo’s Winter Tale) Oppdretter: Arve Rudsengen. Eier: Marit Nyberg, Løten
  7. 99,6 p N UCH Caci’s Take That (FIN UCH Klokkeråsen’s Asarija – INT NORD DK UCH NORDV-96 Almanza Heaven Or Hell) Oppdretter: Östman/Persson. Eier: Elin Tyrihjell
  8. 96,6 p Hempth’s Tilly (Wheelers Black Rain – Hempth’s Bianca) Oppdr/Eier: Thor A. Jakobsen, Stavanger
  9. 96,0 p INT NORD UCH N LCH NV-96 Coalport Country Man (Heronsflight Go My Way To Lathkill – Coalport Coral Skye) Oppretter: Mrs. Maltby. Eier: Torbjørn Gjemdal
  10. 86,9 p N UCH Braidwyn Tartan Lass (GB CH Pendlewych Puma – Braidwyn Briony) Oppdr: Mrs. H.K.Winton, Eier: Anne-Berith Waskaas, Sandefjord