Norsk Retrieverklubb

Golden retriever

Sixpence trofeet

Vandrepokal til årets mestvinnende golden retriever i norsk eie og som har avlagt godkjent jaktprøve.

Pokalen deles ut til den norskeide golden retriever som i tidsrommet 1/1 ?-31/12 oppnår høyeste samlede poengsum på utstillinger godkjent av Norsk kennel klub, utregnet etter følgende skala:

1. 6 p. BIR
2. 4 p. BIM
3. 3 p. til 2. BHK/BTK
4. 2 p. til 3. BHK/BTK
5. 1 p. til 4. BHKJ/BTK
6.
Utstillingen gis vekt etter samlet antall deltakende golden retrievere. Poengene beregnes på følgende måte:

1 deltakende hund, oppnådd poengsum multipliseres med 0,1
2 deltakende hunder, oppnådd poengsum multipliseres med 0,2
3 deltakende hunder, oppnådd poengsum multipliseres med 0,3
osv.
50 deltakende hunder, – «-5,0
100deltakende hunder – » – 10,0
osv.

Ved poenglikhet teller beste jaktprøverresultat som avgjørende.

Pokalen er evig vandrende.
Trofeet er satt opp av Silvia H. og Hans von Krogh.

Trofeets egentlige navn er «Avkrogen-Int.&Nord.uch Sansue Sunlover Trofe», som var mest kjent som Sixpence.

2016

  1. (14,7p)  NUCH.NVCH Golden Edition’s Trekløver (NUCH Begora’s Rondo – NVCH Begora’s Karusell) E : Hanne & Jarle Aabakken , Levanger O : Maria Yoon Garthe , Bøfjorden
  2. (11,2p)  Iaka’s Queen Athene (NSUCH Trewater Tally – Iaka’s Moonlight) E : Ann Helen Aune , Volda O : Ian Denton , Volda
  3. ( 9,6p)  Golden Tress Allamanda (NUCH Kephles Most Likely – NVCH Golden Edition’s Pretty In Pink) E/O : Hanne & Jarle Aabakken , Levanger

2015

  1. (13,1p) Golden Tress Allamanda (NUCH Kephles Most Likely – NVCH Golden Edition’s Pretty In Pink) E/O . Hanne Breivik & Jarle Aabakken , Levanger
  2. (10,4p) NUCH Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk Lucy) E : Elin & Anna Van Gasteren , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. (7,6p) Pekanimos Anemone (Respons Qvicka Qolt-Ten – Kerenza’s After The Goldrush) E/O : Karin Irene Hansen , Eiksmarka
  4. (4,8p) NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (NORD.UCH.LVCH.PLCH.SV-06-07-08-09 Dewmist Silkventure – NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor) E : Elisabeth Langseth Rabe O : Sofia Vega Wollbraaten , Drøbak
  5. (4,8p) NVCH Shamvic’s G-Gaia (Shamvic’s Armani – Shamvic’s Cruella De Ville) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Britt Andersen , Sandefjord
  6. (4,6p) NVCH Våmyradronningen’s Engklokke (Bringback’s Famous Martin – Våmyradronningen’s Capris Bonaparte) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem

¨2014

  1. (33,3p) NUCH.SEU(U)CH Dewmist Sand Of Atacama (NORDUCH.NORDJV-03.SEV-11 Dewmist Silkmarillion – NORDUCH.SEV-05-06 Dewmist Sandarella) Eier : Allan Tingstveit & Torunn Sørbye , Bruvoll Oppdretter : Henric Fryckstrand , Sverige
  2. (21,0p) NUCH Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk Lucy) E : Elin & Anna Van Gasteren , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. (16,2p) Pekanimos Anemone (Respons Qvicka Qolt Ten – Kerenza’s After The Goldrush) E & O : Karin Irene Hansen , Eiksmarka
  4. (12,0p) NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O : Lea Aiyana , Eidsdal
  5. (10,2p) NVCH Våmyradronningen’s Engklokke (Bringback’s Famous Martin – Våmyradronningen’s Capris Bonaparte) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  6. (9,0p) NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (NORDUCH.LVCH.PLCH.SV-06-07-08-09 Dewmist Silkventure – NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor) E : Elisabeth Langseth Rabe O : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak
  7. (4,7p) Røysjømarkas Gaelic Vintage (NORDUCH.FIV-09 Dewmist Serrano – Goldenlines New Charm) E : Brit Hoseth , Sandefjord O : Anne Kristine Johansen , Drammen
  8. (3,0p) NVCH Shamvic’s G-Gaia (Shamvic’s Armani – Shamvic’s Cruella De Ville) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Britt Andersen , Sandefjord
  9. (2,9p) NUCH Pebishar’s Midtsommerstemning (NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) Eier: Cathrine Haugaa & T Christensen , Kristiansand Oppdretter : Astrid Sørlien & Roger Jensen, Reinsvoll
  10. (1,6p) Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) (E : Gunn Therese Olafsen , Hesseng O : Rita Rasmussen , Lakselv

2013

  1. 23,2p Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix-Pebishar’s Frk. Lucy) E:Elin & Anna Van Gasteren,Kristiansand O:Astrid Sørlien & Roger Jensen,Reinsvoll
  2. 15,2p Pebishar’s Savanna Rossie (NUCH Bendik Av Vervik-Pebishar’s Scarlett) E:Cathrine Haugaa,Kristiansand O:Astrid Sørlien & Roger Jensen,Reinsvoll
  3. 8,1p Golden Willow Of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally-Deeside’s Sweet’n Sassy) E:Rita Rasmussen,Lakselv O:Aiyana Lea,Eidsdal
  4. 7,6p NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (Multi.CH Dewmist Silkventure-NVCH.NUCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelomoor) E:Elisabeth Langseth,Rabe O:Sofie Vega Wollbraaten,Drøbak
  5. 5,7p NUCH.SeU(U)CH Dewmist Sand Of Atacama (NordUCH.Nord.JV-03.SeV-11 Dewmist Silkmarillion-NordUCH.SeV-05-06 D.Sandarella) E:Allan Tingstveit & Torunn Sørbye,Bruvoll O:Henric Fryckstrand,Sverige
  6. 2,4p NVCH Vildsilkes Garfield (SVCH Sørgoldens Evinrude-Vildsilkes Ellen) E:Rita Rasmussen,Lakselv O:Jeanethe Johansson,Sverige
  7. 2,1p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher-NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E:Gunn Therese Olafsen,Hesseng O:Rita Rasmussen,Lakselv

2012

  1. 27,0p NVCH.NUCH Alpenglow Tally-Ho of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O: Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 23,5p NUCH Pebishar’s Midtsommerstemning (NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. 10,3p Golden Willow of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Aiyana Lea , Eidsdal
  4. 9,0p Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk. Lucy) E: Elin & Anna van Gasteren , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  5. 8,4p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E: Gunn Therese Olafsen , Hesseng O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 7,7p Våmyradronningen’s Capris Bonaparte (SU(U)CH Reedbank Bonaparte – Torntrollets Tuva Linde-Lou) E/O: Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  7. 3,2p Pebishar’s Savanna Rossie (NUCH Bendik Av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  8. 3,2p NVCH Bringback’s Elmer (Sungold Fonzy Fast Foot – Goldzack Smiling Queen) E: Kari Kirkholm , Tjørvåg O: Torill & Eivind Larsen , Dokka
  9. 2,8p NVCH Vildsilkes Garfield (SVCH Sørgoldens Evinrude – Vildsilkes Ellen) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Jeanethe Johansson , Sverige
  10. 2,7p Vildsilkes Frej (SNJCH Stjernglimtens Epson – Vildsilkes Ellen) E: Harriet Larsen , Alvdal O: Jeanethe Johansson , Sverige

2011

  1. 12,9p Alpenglow Tally-Ho of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O : Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 6,3p Våmyradronningen’s Capris Bonaparte (SEU(U)CH Reedbank Bonaparte – Torntrollets Tuva Linde-Lou) E/O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  3. 4,7p NUCH Kephles Has To Be An Angel ( NUCH Goldstep Browning European – NUCH Kephles Arquinia) E : Marit Edvardsen & Geir Bakke O : Wenche & Raymond Pedersen , Løten
  4. 4,6p NVCH Bringback’s Elmer ( Sungold Fonzy Fast Food – Goldzack Smiling Queen) E : Kari Kirkholm , Tjørvåg O : Toril & Eivind Larsen , Dokka
  5. 4,6p Pebishar’s Savanna Rossie ( NUCH Bendik av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E : Cathrine Haugaa , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  6. 3,8p Pebishar’s Midtsommerstemning ( NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) E : Cathrine Haugaa , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  7. 3,6p Golden Zero’s Nemi ( Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E : Gunn Therese Olafsen , Hesseng O : Rita Rasmussen , Lakselv

2010

  1. 25,9p Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor   ( NUCH.SU(U)CH.Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O: Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 25,9p NUCH Jako’s Never Ending Story (NSUCH.SVCH.NORD.V-00.SV-00.Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal , Eikelandsosen
  3. 19,6p NUCH Iaka’s Armageddon ( NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E: Ian Denton , Volda O: Katrine Nesheim & Ian Denton , Raudeberg
  4. 19,1p Pebishar’s Savanna Rossie  (NUCH Bendik Av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  5. 5,4p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E: Rita Rasmussen & Nils-G Korsvik , Lakselv O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 3,3p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady)E: Gunn T Olafsen , Hesseng O: Rita Rasmussen , Lakselv

2009 Vinner : NUCH Iaka’s Armageddon

2008

  1. 16,0p   NUCH Golden Zero’s Leading Lady  (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please)  E&O: Rita Rasmussen, Lakselv
  2. 15,1p   Xanthos Apostle (NLCH Team Spirit of Glen Sheallag – DCH Xanthos Lah Di Dah)  E: Ian Denton & Ane Grebstad, Volda O: H Morrs & S Green, England
  3. 13,4p   NUCH Jako’s Never Ending Story  (N.SU(U)CH.SVCH.NORD.V-00 Tottelina Observer – NUCH Jako’s  Amazing Grace)  E: Ian Denton & Ane Grebstad, Volda O: Jarle & Julie Koldal, Eikelandsosen
  4. Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen, Lakselv O: Jeanethe Johansson, Sverige
  5. 11,8p   NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E&O: Wenche Fredriksen, Tromsdalen

2007

  1. 73,9p NUCH Iaka’s Armageddon (NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E: Ian Denton , Volda O: Katrine Nesheim & Ian Denton , Raudeberg
  2. 45,7p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E/O: Wenche Fredriksen , Tromsdalen
  3. 27,6p NUCH Kephles Has To Be An Angel (NUCH Goldstep Browning European – NUCH Kephles Arquinia) E: Marit Edvardsen & Geir Ove Bakke , Hamar O: Wenche & Raymond Pedersen , Løten
  4. 24,8p NUCH Jako’s Never Ending Story (NSUCH.SVCH.NORD.V-00 Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal , Eikedalsosen
  5. 18,6p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 6,8p Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen , Lakselv O. Jeanethe Johansson , Sverige
  7. 2,7p NVCH Willing To Please (N.INT.CH.Trialer.EUV-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Gudrun Sangnæs , Jaren
  8. 1,6p Stella Polaris (NUCH Trewater Sweet William – NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros)

2006

  1. 83,5p NUCH Iaka’s Armageddon, (NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E/O: Ian Denton, Volda
  2. 44,1p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros, (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E: Wenche Frederiksen, Tromsdalen O: Maria Rønnback, Sverige
  3. 34,2p Jako’s Never Ending Story , (NSU(U)CH.NORD.V-00.SV-00.SVCH.Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal, Eikelandsosen
  4. 25,0p NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH.SU(U)CH.Cassmick Confi dent Cadet – Torntrollets Olivia). E: Solveig & Signar Brevik, Gjølme O: Åsa Helmsæter, Sverige
  5. 15,0p NUCH Skogvik’s Return To Innocence (NSLCH.NJCH.Sjungarstuen’s Søta Bror – B Nikita) E/O: Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  6. 13,2p Torntrollets Tuva Linde-Lou, (Seasprite Emmerdale Man – Torntrollets Tilli Av Emerville) E: Signar Brevik, Gjølme. O: Åsa Helmsæter, Sverige
  7. 7,6p NUCH Deeside’s Melody Maker, (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy). E: Line Andersen, Råde. O: Alice Enhuus, Fredrikstad
  8. 5,7p NUCH Golden Zero’s Leading Lady, NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen, Lakselv
  9. 3,5p NVCH Willing To Please, (N.INT.CH. TRIALER.EUV-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me). E: Rita Rasmussen, Lakselv
  10. 3,0p Vildsilkes Cypher, (NSLCH.NJCH. Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama). E: Rita Rasmussen, Lakselv. O: Jeanethe Johansson, Sverige

2005

  1. 36,6p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E: Wenche Frederiksen , Tromsdalen O: Maria Rønnback , Sverige
  2. 20,0 p NUCH Deeside’s Melody Maker (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy E: Line Andersen , Yven O: Alice Enhuus , Kråkerøy
  3. 13,2 p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen & Nils Gunnar Korsvik , Lakselv
  4. 3,3 p NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH Cassmick Confi dent Cadet – Torntrollets Olivia) E: Solveig & Signar Brevik , Gjølme O: Åsa Helmseter , Sverige
  5. 3,0 p Skogvik’s Return To Innocence (NJCH NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – B Nikita) E/O: Ann Sissel Paulsen , Tromsdalen
  6. 2,8 p Vildsilkes Cypher (NJCH NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Jeanethe Johansson , Sverige
  7. 2,5 p NVCH Willing To Please (INT CH. Trialer. EUW-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Gudrun Sangnæs , Jaren

2004

  1. ( 57,9p ) NUCH SU(U)CH Deeside’s Melody Maker (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy) Eier : Line Andersen, Yven Oppdretter : Alice Enhuus, Kråkerøy
  2. (24,7p ) NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros ( Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose ) Eier : Wenche Frederiksen, Tromsdalen Oppdretter : Maria Rønnback, Sverige
  3. (21,6p) NUCH NJCH Waterloo’s Merveille De La Saga (NUCH.LUX.CH.Waterloo’s Rock Around The Clock- Waterloo’s Picadilly Circus) Eier : Line Anita Giske, Nittedal Oppdretter : Sverre Sand, Bøn
  4. (14,7p) Skogvik’s Return To Innocence ( NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror- B Nikita) Eier/oppdretter : Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  5. (3,6p) NVCH Willing To Please (INT.CH.Trialer.EUV-90 Bramhills Lochinvar- Markhyttens Why Me) Eier : Rita Rasmussen, Lakselv Oppdretter : Gudrun Sangnæs, Jaren
  6. (3,5p) NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH Cassmick Confi dent Cadet- Torntrollets Olivia) Eier : Solveig & Signar Brevik, Gjølme Oppdretter : Åsa Helmseter, Sverige
  7. (1,7p) Stella Polaris (NUCH Trewater Sweet William- NSUCH Kapplandet’s Sol Ros) Eier/oppdretter : Wenche Frederiksen, Tromsdalen
  8. (1,6p) Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror- Vildsilkes Bananarama) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv Oppdretter : Jeanethe Johansson, Sverige

2003

  1. NUCH Deeside’s Melody Maker 129,8p (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy) Eier: Line Andersen, GreÂker
  2. NUCH Kapplandet’s Sol-Ros 27,3p (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) Eier: Wenche Fredriksen, Tromsdalen
  3. Markhyttens Marigold 5,4p (Solstrimmans Zimson – Markhyttens Gold In May) Eier: Ragnhild Lien og Ola L. Zetlitz , Trondheim
  4. Vildsilkes Cypher 4,5p ( NSLCH,NJCH Sjungarstuen’s S¯ta Bror – Vildsilkes Bananarama) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv
  5. Skogvik’a Return To Innocence 3,9p (NSLCH,NJCH Sjungarstuen’s S¯ta BrorB.Nikita) Eier: Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  6. Ullantoppen’s Derek 2,7p (NUCH Beeangee Jazz Man – NJCH SolborgÂsen’s Emma Hart) Eier: Per og Åse Butz, Ågotnes
  7. NJCH Waterloo’s Merveille De La Saga 2,2p (NUCH,LUX CH. Waterloo’s Rock Around The Clock – Waterloo’s Picadilly Circus) Eier: Line Anita Giske, Nittedal
  8. NVCH Willing To Please 1,4p ( Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv