Norsk Retrieverklubb

Kurs

Vi holder mange forskjellige type kurs i Bergensregionen. Valpekurs, grunnkurs, bronsemerke, lydighet, rallylydighet, bruks, blodspor og  jaktkurs for retrievere. Kursene avholdes på treningsbanen vår i Vardeveien 120 i Fyllingsdalen, eller i terreng i Bergensområdet etter avtale. Nærmeste busstopp til treningsbanen er Sandeide terminal Dersom du har andre kursønsker, ta gjerne kontakt med kursansvarlig på epost retrieverbergen.kurs@gmail.com Velkommen på kurs hos oss!

Klikk på ønsket kurs/link for å melde på via LetsReg.com

Påmeldinger er bindende.
Det er ikke angrerett på tjenester knyttet til fritidsaktiviteter, eksempelvis kurs av ren hobbykarakter. 

Tisper med løpetid kan ikke delta på kurs.  Er kurset fullt er det mulig å stå på venteliste.

 

2024

Utstillingskurs (lørdag) med Patrick Oware og Adriane Andersen (Er utsatt/dato ikke bestemt)

 

Hemsedal uke 29 – sommerkurs i lydighet og rallylydighet

Hemsedal uke 30 – jakt

8. august – Konkurransekurs med Helle Sejer Damkjær – kurs 1

9. august – Blodsporkurs med Stine Sanden

10. august – Konkurransekurs med Helle Sejer Damkjær – kurs 2

17. august – Rallylydighet klasse 1 og 2 (nybegynner) med Anette Endresen Søderbom

24. og 25. august – Rallystevne med dommer Hilde Andrea Nysether

27. august – Valpekurs med Liv Edel Jægersen (2-6 mnd.)

27. august – Grunnkurs/hverdagslydighet med Bente Blytt

30. august – Brukshundskurs med Lasse Solberg

14. september – Rallylydighet klasse 1 og 2 (nybegynner)med Elin Sparre Pedersen

26. september, kl. 10:00-16:00 Torsdag/Fredag – KURS 1 med Hilde Ulvatne Marthinsen

28. september, kl. 10:00-16:00 Lørdag/Søndag – KURS 2 med Hilde Ulvatne Marthinsen

16. november – banen er opptatt den helgen

5. oktober – Lydighet klasse 1 og 2 med Elise Midttun

15. oktober – Valpekurs med Karstein Myrdal (2-6 mnd.)

 

 

Avholdte kurs i 2024

9.januar kl 18.30 – ca 21.00 Instruktørsamling

16. januar – Fryktfri håndtering tirsdag kl. 18:00 

27. januar – Bronsemerkeprøve med dommer Lasse Solberg kl. 11:00

30. januar – Valpekurs med Bente Blytt

30. januar – Grunnkurs med Jacob Rømer

10. februar – Rallylydighet klasse 1 og 2 (nybegynner) med Anette Endresen Søderbom

24. februar – Nosework med Per Arne Skare

2. mars – Rallylydighet klasse 1 og 2 (nybegynner) med Anette Endresen Søderbom

9. mars – Rallylydighet klasse 1 og 2 (nybegynner)med Elin Sparre Pedersen

12. mars – Valpekurs Else Pedersen

12. mars- Grunnkurs med Karstein Myrdal

16. mars – Apportkurs med Karen Sofie Skotheim

21. mars – Bronsemerkekurs med Linda Vabø

23. mars – Lydighet klasse 1 og 2 med Elise Midttun

2. april – Jaktkurs for begynnerklasse med Asbjørn Kristiansen

13. april – Rallykurs klasse 1 og 2 (Nybegynner) med Anette Endresen Søderstrøm

20. april – Blodsporkurs med Nils Jakob Eide og Rune Haaland 

23. april – Valpekurs med Karstein Myrdal (2-6 mnd.)

23. april – Grunnkurs med Jacob Rømer

27. og 28. april – Jubileumshelg 40 år (alle er velkommen)

4. og 5. mai – Rallystevne med dommer Barbara Ljovshin

10. mai – Feltsøk med Hildur Eilertsen

  1. og 2. juni – Lydighetsstevne BSBK og NRK med Dommer: Jon G. Olsen

4. juni – Valpekurs med Else Pedersen (2-6 mnd.)

7. juni – Brukshundkurs med Lasse Solberg 

8. juni – Rallykurs klasse 1 og 2 (nybegynner) med Anette Endresen Søderbom 

22. juni – Rallykurs klasse 3 og elite med Liv Edel Jægersen

 

Avholdte kurs i 2023

31. januar valpekurs 2-6 mnd. med Jacob Rømer – tirsdag

31. januar grunnkurs / hverdagslydighet med Karestein Myrdal

2. februar valpekurs 2-6 mnd. med Else Pedersen – torsdag

2. februar – Bronsemerkekurs med Cecilie Bårdsen

18. februar – Rally klasse 1 og 2 med Elin Sparre Pedersen

22. februar – Fri ved fot med Cecilie Bårdsen

25. februar – apportkurs med Karen-Sofie Skotheim

3. mars – jaktkurs med Jurjen Van Weert 

10. mars – Brukshundkurs med Lasse Solberg

18. mars – Norsework med Per Arne Skare

21. mars – Valpekurs 2-6 mnd. med Liv-Edel Jægersen

21. mars – Grunnkurs/hverdagslydighet med Christina Getz

24. mars – utstillingstrening på Varden på fredag kl. 18:00-19:30

25. mars – Rallylydighet klasse 1 og 2 med Liv Edel Jægersen

1. april –Belønningsutvikling og belønningssystem med Thomas Stokke

14. april – Brukshundkurs med Hildur Eilertsen

22. og 23. april – Blodsporkurs med Nilse Jakob Eide

27. april – Bronsemerkekurs med Annemari Garen

29. april – Nosework med Per Arne Skare

6. og 7. mai – Rallylydighet stevne på Varden – Dommer Nina Trollet Tanberg.

9. mai – Valpekurs med Linda Vabø

9. mai – Grunnkurs/hverdagslydighet med Bente Blytt

13. mai – Blodsporkurs med Stine Sanden

3. og 4. juni – Lydighetsstevne Retrieverklubben og BSBK – dommer Bjørn Ivar Svendsen

15. og 16. juni – Konkurransekurs lydighet, rally og bruks med Helle Sejer Damkjær

17. og 18. juni – Konkurransekurs lydighet, rally og bruks med Helle Sejer Damkjær

8. og 9. juli – Konkurransekurs i Rallylydighet klasse 1 og 2 med Hege Fredriksen

8. og 9. juli Konkurransekurs i Rallylydighet klasse 3 og elite med Roger Fredriksen

13. og 14. juli – nytt kurs med Helle Sejer Damkjær

15. og 16. juli – nytt kurs med Helle Sejer Damkjær

11. august – Lydighetskurs klasse 1 & 2 med Liv McDowell

19. og 20 august – Rallystevne på Varden – dommer Ghita Fossum 

26. og 27 august -Klippekurs for golden, toller og flatcoated med Torun Larsen

26. og 27 august – Utstillingskurs med Jostein Skare Thygesen

29. august – Valpekurs med Else Pedersen

29. august – Grunnkurs med Jacob Rømer

30. august – Bronsemerkekurs med Linda Vabø

1. september – Brukshundkurs med Lasse Solberg

9. september – Rally klasse 1 og 2 med Elin Sparre Pedersen

16. september – Nosework med Per Arne Skare

30. september – Apportkurs med Karen Sofie Skotheim

7. oktober – Blodsporkurs med Stine Sanden

7. oktober – Konkurransekurs for klasse 3 og elite med Hilde Andrea Nysether

17. oktober – Valpekurs 2-6 mnd. med Bente Blytt

17. oktober – Grunnkurs/hverdagslydighet med Karstein Myrdal

20. oktober- Runderingskurs med Hildur Eilertsen

21. oktober- Apportkurs med Karen-Sofie Skotheim

28. oktober- Rally klasse 1 og 2 (nybegynnerkurs) med Anette Endresen Søderbom

4. november – Kurs i fryktfri håndtering, – helsesjekk & håndtering på hundens premisser.

18. november – Rally klasse 1 og 2 (nybegynnerkurs) med Anette Endresen Søderbom

 

Avholdte kurs 2022

15. januar – klippekurs for flatcoated er avlyst

22. januar og 23. januar – kurs intern

25. januar – Valpekurs (2-6 mnd.)

25. januar – Grunnkurs

29. januar – Rally klasse 1 og 2

5. februar – Apportkurs

3. februar – Bronsemerkekurs

20. februar – Klippekurs og utstillingstrening

26. februar – Jaktkurs med Frank Hermansen

8. mars – Valpekurs 2-6. mnd.

8. mars – Grunnkurs/Hverdagslydighet

12. mars – Rally klasse 1 og 2 med Elin Sparre Pedersen

19. mars – Lydighet klasse 1 og 2 med Ann Christin Sjøtun

25. mars – Brukshundskurs (spor, feltsøk og runderingen)

24. mars – torsdag Bronsemerkeprøve – dommer Lasse Solberg

27. mars – Uoffisielt rallystevne søndag

1. april – jaktkurs med Else Pedersen

2. april – Handlerkurs (utstilling) med Hafdís Jóna

3. april – Handlerkurs (utstilling) med Hafdís Jóna

7. april – Konkurransekurs rally, lydighet og bruks med Helle S. Damkjær

9. april – Konkurransekurs rally, lydighet og bruks med Helle S. Damkjær

19. april – Valpekurs 2-6 mnd.

19. april – Grunnkurs / hverdagslydighet

22. april jaktkurs BK med Asbjørn Kristiansen

23. april – Blodsporkurs

1. mai – uoffisielt stevne lydighet søndag

7. og 8. mai Rallystevne –  dommer Ina W. Eriksen

14. mai  lydighetsstevne – dommer Rune Bjerkelund

24. mai – valpekurs

3. juni – Grunnkurs/hverdagslydighet (helgekurs) med Karstein Myrdal -avlyst

10. juni – Sporkurs

13. og 14. juni Rallykurs klasse 1&2 med Roger Fredriksen

15. og 16. juni Rallykurs klasse 3&elite med Roger Fredriksen

18. juni – Apporteringskurs med Karen Sofie Skotheim

10. juli – Klipperkurs med Torun Larsen

23. august – Valpekurs (ca. 2-6 mnd.)

23. august – Grunnkurs/hverdagslydighet fra ca. 6 mnd.

24. august – Bronsemerkekurs

26. august – Spor, feltsøk og rundering med Lasse Solberg

3. september – Blodsporkurs

10. september – Apportkurs

16. september – jaktkurs med Randi Sofie Seglem

17. september- Rallykurs klasse 1 og 2 med Liv-Edel Jægersen

4. oktober – Valpekurs med Else Pedersen

4. oktober – Grunnkurs/hverdagslydighet med Bente Blytt

13. oktober – Bronsemerkeprøve

15. oktober – Rallykurs klasse 3 og elite med Ghita Fossum – avlyst

21. oktober – Brukshundkurs med Karen-Sofie Skotheim

29. oktober – Bronsemerkekurs (helg) med Cecilie Bårdsen – avlyst

5. november – Blodsporkomiteen sporleggerkurs

14. november – temakveld førstehjelp med Sandviken dyreklinikk

2021

26. januar – Valpekurs (2-6 mnd.)

26. Januar – Grunnkurs/hverdagslydighet fra 6. mnd.

28. januar – Bronsemerkekurs

13. mars –  Jaktkurs BK for de som har startet på prøver

20. mars – Jaktkurs BK for nybegynnere

23. mars – Valpekurs (2-6 mnd.)

23. mars – Grunnkurs/hverdagslydighet fra ca. 6 mnd.

9. april – Smeller

17. april – Blodsporkurs fra ca. 6 mnd.

20. april – Valpekurs 2-6 mnd.

21. april – Bronsemerkekurs

23. april – Introkurs spor, feltsøk og rundering

4. mai – Grunnkurs/hverdagslydighet fra ca. 6 mnd.

15. mai – Rallylydighet klasse 1 & 2

18. mai – Valpekurs (2-6 mnd.)

9. juni – Lydighetskurs 1&2 og 2&3 med Liv McDowell

18. juni – Feltsøk kurs

24. juni – Lydighetskurs med Siv Svendsen

26. juni – Lydighetskurs med Siv Svendsen

10. juli – Lydighet klasse 1 & 2 Oda Vittor

25. juli – Handlerkurs (utstilling) med Jonna Vassbotn

14. august – Rallylydighet klasse 3 og elite

24. august – Valpekurs (2-6 mnd.)

24. august – Grunnkurs/Hverdagslydighet

29. august- Introkurs spor, feltsøk og rundering

2. september – Bronsemerkekurs

4. september – Blodsporkurs

11. september – jaktkurs (begynnerklasse)

18. september – Rallylydighet klasse 1 & 2 med Alexandra Reksten

28. september – Valpekurs (2-6 mnd)

28. september – Grunnkurs/Hverdagslydighet

23. oktober – Konkurransekurs i lydighet med Aina & Line

30. oktober – Bronsemerkeprøve

9. november – Valpekurs (2-6 mnd.)

9. november – Grunnkurs/Hverdagslydighet

13. november – Rally klasse 1 og 2 med Elin Sparre Pedersen

19. november – Konkurransekurs i rally med Hege og Roger Fredriksen

27. november – Apportkurs

3. desember – Smeller med Alexandra Reksten

2020

12.12.2020 – Apporteringskurs

17.11.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

14.11.2020 – Rally klasse 1 og 2

16.10.2020 – Introkurs retrieverjakt

13.10.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

13.10.2020 – Grunnkurs/hverdagslydighet fra 6 mnd.

02.10.2020 – Introkurs spor, feltsøk og rundering

26.09.2020 – Blodsporkurs nybegynner

11.09.2020 – Feltsøk (helgekurs)

03.09.2020 – Rallylydighet klasse 1 og klasse 2

05.09.2020 – Blodsporkurs for deg som har trent en stund (helgekurs)

25.08.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

25.08.2020 – Grunnkurs/Hverdagslydighet (fra 6 mnd.)

26.08.2020 – Konkurransekurs i rally klasse 1 og 2 med Hege og Roger Fredriksen

26.08.2020 – Konkurransekurs i rally klasse 3 og Elite med Hege og Roger Fredriksen

05.06.2020 – Introkurs feltsøk, spor og rundering.

20.05.2020 – Grunnkurs / Hverdagslydighet

23.05.2020 – Blodsporkurs (helgekurs)

02.06.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

02.06.2020 – Bronsemerkekurs

15.05.2020 – Introkurs til Revtrieverjakt (fra 9mnd/helgekurs)

08.05.20 – Feltsøkskurs (helgekurs)

05.05.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

07.03.2020 – Kick-off jakt AK/Elite (helg)

07.03.2020 – Apporteringskurs del II – (helgekurs)

03.03.2020 – Valpekurs (2-6 mnd.)

03.03.2020 – Grunnkurs / Hverdagslydighet (fra ca. 6 mnd.)

28.02.2020 – Jaktkurs for retrievere BK (helgekurs)

14.02.2020 – Smeller (helgekurs)

07.02.2020 – Innføring i brukslydighet (helgekurs)

25.01.2020 – Apporteringskurs del 1 (helgekurs)

16.01.2020 – Bronsemerkekurs (fra 6mnd)

14.01.2020 – Valpekurs (2-6mnd)

14.01.2020 – Grunnkurs / Hverdagslydighet (fra 6mnd)

2019

08.11.2019 – Feltsøkskurs/bruks (helgekurs)

05.11.2019 – Grunnkurs / Hverdagslydighet (fra 6mnd)

05.11.2019 – Valpekurs (2-6mnd) 

01.11.2019 – Smeller kurs (helgekurs)

26.10.2019 – Blodsporkurs (helgekurs)

05.10.2019 – Jaktkurs for Retrievere, Unghund og Begynnerklasse (helgekurs)

20.09.2019 – Rundering (helgekurs)

31.08.2019 – Blodsporkurs (helgekurs)

29.08.2019 – Valpekurs (2-6mnd.)

23.08.2019 – Rallylydighetskurs (helgekurs)

20.08.2019 – Bronsemerkekurs

20.08.2019 – Lydighetskurs klasse 1 & 2

17.08.2019 – Bronsemerkeprøve

15.06.2019 – Passeringskurs

01.06.2019 – Blodsporkurs (helgekurs)

24.05.2019 – Brukshundkurs (helgekurs)

23.04.2019 – Bronsemerkekurs

05.03.2019 – Grunnkurs / Hverdagslydighet

05.03.2019 – Valpekurs (2-6 mnd)

06.02.2019 – Utstillingskurs med Merete Nydal