Norsk Retrieverklubb

Oppdretterliste

Kriterier for å stå på oppdretterliste i NRK

  • Oppføring på oppdretterlista er gratis.
  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter bør som hovedregel følge klubbens retningslinjer for avl.
  • Oppdretter skal ha kennelnavn godkjent av FCI.
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK og NKKs etiske retningslinjer for avl og
    oppdrett skal følges.
  • Oppdretter oppfordres til å skaffe seg all kunnskap om oppdrett som tilbys innen
    NKK og NRK, herunder oppdretterskolen i NKK, og RAS for egen rase.
  • Oppdretter er forpliktet til å opptre på en slik måte at NRKs formål og anseelse
    (ref. §2-1 i NRKs lover)

– Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

– Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

– Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

Her er en liste over oppdrettere av Flatcoated retriever som er medlemmer av Norsk retrieverklubb.

Ønsker du å registrere deg som oppdretter gjør du det HER

Alle oppførte oppdrettere på klubbens oppdretterliste får gratis oppføring på klubbens valpeliste.  Oppdrettere registrert på NRK sin oppdretterliste bør alltid sette kullet på valpelisten om man har ledige valper til salgs. Raserådene gis handlefrihet til å administrere listene etter intensjonen i dette vedtaket. Oppdretter med ett enkeltstående kull som ikke står på klubbens oppdretterliste betaler 200 kr per kull.

Agder

Industrius Canis

Glenn Nødtvedt

Hoveveien 53, 4818 FÆRVIK

92882634

Industriuscanis@gmail.com

Fingerscrossed

Christel og Elmer Cyvin

Rennemoen1b, 4760 Birkestrand

40295948

ccyvin@online.no

https://www.facebook.com/liverFlatcoats/

Napada

Gunbjørg Bjørneboe og Tove Margrethe Håland

4849 Arendal

90798133/45636708

www.napada.com

Lireena

Lise Reehorst

Homborsundveien. 52
4888 Homborsund

+47 480 377 20

lise.reehorst@gmail.com

Akershus

Work of Time

Annette Helk

Viktor Plahtes vei 1
1363 Høvik

41223849

annette.helk@hotmail.com

www.work-of-time.com

Nifty Dude

Kirsti Ekstrøm

Aurskog

40068881

ke@niftydude.com

www.niftydude.com

Blikkfang

Benedicte Myklestad

Seljeholtet 30A
1344 Haslum

Mob: 92045486

benmyk74@gmail.com

www.blikkfang.se/

Tercinta

Hanne Stenbeck

Vilbergvegen 20

95 96 47 47

hannebs@gmail.com

www.tercinta.no

Buskerud

Fosliskrenten

Sissel og Rune Foslien

3530 Røyse

99595769/90149016

www.fosliskrenten.org

Fonkebakken

Karin Fagerås

3534 Sokna

93213678

karinfageraas@gmail.com

www.fonkebakken.no

Comkitty

Reidun Sagbakken

3524 Nes i Årdal

32143276/95042319

www.comkitty.net

Innlandet

Huntingflat

Anne Lise Smedbold

Ekreskrenten 1b, 2390 Moelv

gerkanwinner@me.com

Bacchira

Beathe Nes

Kastrudvegen 577, 2625 Fåberg

93434182

beathene@online.no

Flatpaws

Trine R.O. Eidem og Christian E. Olsen

Gaupevegen 28, 2335 Stange

41693327 - 41409101

froken_r@hotmail.com

www.flatpaws.hundpoolen.se

Rudskog

Eirin Bekkelien og Hans Ole Stenbro

Bureiservegen 2, 2864 Fall

90021392/99437106

eirin@rudskog.no

http://www.rudskog.no

North Pride

Barbara Ljovshin og Knut Tore Abrahamsen

Tallholen 31, 2334 Romedal

92845195/45505224

www.northpride.net

Walkup

Kristine Hansen

Brennhaugvegen 21
2822 Bybrua

95725960

kristine.walkup@gmail.com

www.walkupflatcoats.com

Møre og Romsdal

Nordangflatten

Hege Helseth Nordang

Helleskjerva 92, 6222 Ikornnes

93091326

hkhelseth@gmail.com

Tervtina

Siv Helseth

Sortebekkvg 150

91169643

sivh@sortebekk.no

Brynje

Barbro Valde Lystad

Bjerkestrandveien 108, 6523 Frei

41683084/97103175

barbro@kennelbrynje.com

www.kennelbrynje.com/

Lysholtunet

Kjersti Erica Haslestad

Lysholvegen 15
6230 Sykkylven

48008569

kjersti.erica@outlook.com

Kvasneset

Anja Roiha Sunde

Runnane 10, 6037 Eidsnes

90018619

anja@kvasneset.com

www.kvasneset.com

Flatcoat-Arwen

Ann-Olaug Toftesund

6230 Sykkylven

70252881/91316759

www.flatcoat-arwen.com

Black-Flat

Elin Kipperberg og Kjell Arne Sætre

Sjøbakkane 2
6174 Barstadvik

95056229/91668342

elin.kipperberg@gmail.com

www.black-flat.com

Nordland

Iseldan

Julie Leirvik

Amtmann Bergs vei 9B, 8015 Bodø

97041424

iseldans@gmail.com

www.iseldans.com

Kilewi

Maria Therese Pedersen og Hans Magnus Stensrud

8013 Bodø

41626606 og 47249568

kennel@kilewi.com

www.kilewi.com

Oslo

Simon Says

Jonna Vassbotn

Rosendalsveien 19 b
1166 Oslo

98129399

vassbotnjonna@gmail.com

www.simonsayskennel.com

Flatblacks

Hanne Ruud Reksten og Tormod Ruud

0851 Oslo

93438035/41903537

tormod.ruud@gmail.com

Østfold

Vida Alegre

Elisabeth Eriksen

Dalene 35, 1719 Greåker

95071103

elisabeth1534@gmail.com

www.kennelvidaalegre.com

Flatfriends

Wenche Rolland og Vidar Myhrer

Sjulerødveien 6

93013258/ 93813477

wenche@kennelflatfriends.com

www.kennelflatfriends.com

Curlycrest

Guro Brunsby

Dalene 33
1719 Greåker

+4795284979

guro@kennelcurlycrest.com

www.kennelcurlycrest.com

Hermiroz

Line Andersen

1643 Råde

45244047

hermiroz@hotmail.com

Waternuts

Heidi Kvan og Bjarne Holm

1880 Eidsberg

92405985/92237155

heidi@waternuts.com

www.waternuts.com

Elfrema

Wenche Larsen Olsen

1743 Klavestadhaugen

47750333

elfrema@hotmail.com

www.elfrema.dk

Flatnews

Stein Feragen

Elvestadveien 73, 1827 Hobøl

92849170

stein@flatnews.no

www.flatnews.no

Allizto

Monica Nilsen og Henriette Paus

Feltspatveien 3
1640 Råde

95034272/95884458

monica.nilsen99@gmail.com/henriette.paus@gmail.com

www.123hjemmeside.dk/allizto

Rogaland

Black- Ayana

Torun Larsen

Øksnevarden 17 , 4351 Klepp

+4792869117

kennelblackayana@gmail.com

https://www.kennelblack-ayana.com/

Hunting Diamonds

Inger Lise Nielsen og Morten Nielsen

Hamraneveien 23
4374 Egersund

97084096/40414979

ingerliselotoft@icloud.com

Svebekken

Inger Helen Lund og Kristoffer Salvesen

Liarvågvegen 993
5560 Nedstrand

97531348 / 95200503

ihlund@hotmail.com

www.svebekken.no

Cheri-Ki-Fa

Tove Annette Håkull

Sokndalsveien 546
4375 Hellvik

+4747023373

toveannette@gmail.com

http://www.cheri-ki-fa.123hjemmeside.no

Sukkertoppen

Geir Ove og Janne Håkull

4370 Egersund

98408521/47023373

www.kennelsukkertoppen.net

Hempth

Thor Jakobsen

Nesbuveien 95
4020 Stavanger

45033313

hempth@frisurf.no

www.kennelhempth.com

Troms og Finnmark

Newground

Frid Mikkola

Skamtindveien 4, 9107 Kvaløya (Tromsø)

+47 922 85 638

fmikkola@start.no

Grenselandet

Cate-Elin M. Haga og Jørn Haga

Ytre Lid, Jakobsnes
9900 Kirkenes

+4797741166, +4748887676

cmhaga@hotmail.com

www.kennelgrenselandet.no

Trøndelag

Kennel Kirans Neverland

Nina Stav

Kongshaugveien 12a 7513 Stjørdal

+47 98630011

ninastav82@gmail.com

Team Prærien

Guri Aarstein Johnsen

Fridheimsgt. 3

+ 47 98009704

guri_aa@hotmail.com

www.teamprarien.com

Fagerstad

Anette Lian

Bygdavegen 81, 7620 Skogn

45253852

anetteli@hotmail.com

https://www.facebook.com/groups/822898248254285

Ullami

Ulla Grudt

PB 106
7601 Levanger

95811572

ugrudt@yahoo.no

Rotaheia

Wenche og Karl Audun Dyrendahl

Roten
7125 Vanvikan

93630603

wencherokseth@hotmail.com

www.rotaheia.com/

Libeflat

Bente Brynjulfsen

7670 Levanger

41444644

brynjulfsenbente@gmail.com

www.libeflat.com

Arminzera

Siri og Mari Stine Johansen

Meråker

Siri: 95809287 Mari Stine:45222756

Siri: johansen_siri@hotmail.com Mari: maristinejohansen@gmail.com

www.arminzera.com

Vestfold og Telemark

Kerkyra

Dag-Tore Gudim

Nedre Rosendalsgt 5, 3264 Larvik

47054571

dag_toregudim@yahoo.no

Circumitus

Hilde Weckhorst

Tyrs vei 16

+47 47330339

hildeweckhorst@live.no

https://www.facebook.com/groups/1166209413770099/?ref=share

Fambia

Marita Holte og Ronny Samnøen

Venstøplia 28
3721 Skien

92048138

Ronny.samnoen@hotmail.com

www.kennelfambia.com

Aniara

Anne Grethe Larsen og Morten Sørby

Lymannsvei 4c
3222 Sandefjord

90578822

mortsoer@online.no

www.kennel-aniaras.com/

Av-zan-iaz

Anita Iversen og Kjell Gulliksen

Vesterøyveien 321
3234 Sandefjord

99 72 19 04 – 99 72 19 05

avzaniaz@online.no

www.kennel-av-zan-iaz.com

Covenstead

Nina Skjelbred

Ferjeveien 9
3222 Sandefjord

90574835

nina.skjelbred@gmail.com

www.covenstead.no

Fab Four

Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug

Preståsveien 10
3216 Sandefjord

92827497/41611667

ams@fabfour.no

www.fabfour.no

Hannemor

Hanne Kongsgård Wiik

Dalenveien 608
3160 Stokke.

48054471

hanne.wiik@hannemor.com

www.hannemor.com

Klokkeråsen

Berit Skullestad

Pauliveien 184
3185 Skoppum

92686901

skulles@online.no

www.klokkeraasen.com

Lullebo

Bente Borlaug

Kråkåsveien 45
3229 Sandefjord

94498652

bentelullebos@hotmail.com

Rintilla

Anne-Berith Waskaas

Soleveien 13
3209 Sandefjord

92853412

anne-bw@sfjbb.net

www.rintillakennel.com/

Vestland

Wennigården

Ronny Rinde

Mjølkevegen 4

+47 471 63 583

rorind@online.no

Acoia

Pål W. Jøsok

Nedre Økland 40

90116525

pal@pweb.no

www.acoia.no

Vossatroppen

Alvhild Bidne og Audun Gudbrandstuen

5713 Vossestrand

99510669/91658963

www.facebook.com/Vossatroppen/

Kalexas

Kjersti Jensen, Jon André Breivik & Kathrine Gunstad

Øvrelidvegen 93
6770 Nordfjordeid

+47 970 82 471 / +47 909 90 108

kalexa@online.no

www.kalexas.com