Norsk Retrieverklubb

Golden retriever

Oppdretterliste

NorskRetrieverklubb_logo_oppdretterKriterier for å stå på oppdretterliste i NRK

  • Oppføring på oppdretterlista er gratis.
  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter bør som hovedregel følge klubbens retningslinjer for avl.
  • Oppdretter skal ha kennelnavn godkjent av FCI.
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK og NKKs etiske retningslinjer for avl og
    oppdrett skal følges.
  • Oppdretter oppfordres til å skaffe seg all kunnskap om oppdrett som tilbys innen
    NKK og NRK, herunder oppdretterskolen i NKK, og RAS for egen rase.
  • Oppdretter er forpliktet til å opptre på en slik måte at NRKs formål og anseelse
    (ref. §2-1 i NRKs lover)

– Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

– Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

– Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

 

Agder
kennel flakkefossen

Flakkefossen

Astrid Terese og Ole Gunnar Brovig

Dyvik Gård, 4790

94155072

flakkefossen.kennel@gmail.com

www.flakkefossen.no

Innlandet
IMG_7106

Røsslyngen

May Irene Dalen

Sørskjulstadvegen 24
2100 Skarnes

may.dalen@gmail.com

coddiwomple

Coddiwomple

Vigdis Hellerud

Vienlinna 551 2750 Gran

46951408

kennelcoddiwomple@yahoo.com

www.facebook.com/Kennelcoddiwomple/

ggg

Ticalys

Carina Larsen

Krokstadvegen 15

90107669

carina_larsen@hotmail.com

kennelticalys.com

93520462_577799912853705_1627178003953876992_n

Gylne Poteavtrykk

Beathe Karlsen

Thorstein Treholt veg 21
2760 Brandbu

46443775

gylnepoteavtrykk@yahoo.com

106380759_299094497885013_2011198126371963269_n

Av Badiras

Kathrine Høvik 

Ringsakerveien 1320

479 33 470

festinalentebadiras@gmail.com

www.kennelbadiras.blogspot.com

kennel bildvin

Bildvin

Signe Sangnæs

Granåsvegen 1, 2750 Gran

916 85157

signe.sangnaes@online.no

www.bildvin.com

dancewood

Dancewood

Mona Skyrudshaugen og Allan Tingstveit 

Trudvangvegen 45, 2123 BRUVOLL 

901 77 788 

skyrudshaugenfisk@gmail.com 

www.dancewood.no

kennel-gattenborg

Gåttenborg

Kari Mette Jacobsen-Hauger

Gottenborgveien 109, 2216 Roverud

911 55680

karimettejacobsen@live.no

www.kennel-gottenborg.com

lecco

Lecco

Gudrun Sangnæs

2760 BRANDBU

957 96 676

kennel-lecco@hotmail.com

www.kennel-lecco.com

hikristo

Hikristo

Hilde Kristoffersen

Nordahlvegen 42, 2312 Ottestad

924 44235

hildemk@me.com

www.hikristo.net

Kennel Kephles

Kephles

Wenche og Raymond Pedersen

Veenslivegen 25, 2340 Løten

901 74557

raympede@online.no

www.kennelkephles.com

sadella

Sadella

Wigdis Nordlien

Sulufjellvegen 376, 2353 Stavsjø

62 35 86 09 / 950 63 873

wnordlien@sadella.com

www.sadella.com

129617664_731803417689123_1834712954984676613_n

Vårvinden

Torgunn og Roger Brohaug

Baksidevegen 232, 2584 Dalholen

957 86007

kennelvaarvinden@hotmail.com.

www.kennelvaarvinden.com

simali

Simali

Mariane Kvarberg

Rørsvegen 388. 2384 Brumunddal

917 06829

mkvarb@online.no

www.kennelsimali.hundpoolen.se

listew

Listew

Liv og Steinar Eik

Åsrovegen 97, 2837 Biristrand

456 15 600

Listew@online.no

www.listew.net

SONY DSC

Pebishar

Astrid Sørlien

Heksumhøgda 314, 2840 Reinsvoll

975 17 362

pebishar@online.no

www.pebishar.com

Møre og Romsdal
157319561_126244726096460_4068356463516605719_n

Schabara

Jannicke Popelka

Aspøyvegen 1095
6670 Øydegard

920 80251

jannicke.popelka@gmail .com

received_1693713527686996

Golden Edition

Maria Yoon Garthe

Bølandsvegen 3, 6643 Bøfjorden

98008012

maria@golden-edition.com

www.golden-edition.com

FB_IMG_1554534777924

Iaka’s

Ian Denton og Ane Grebstad

Vallavegen 28, 6220 Straumgjerde

95213382

ane.grebstad@gmail.com

kennel reitane

Reitane

Berit Muren

Sjuknesstranda 33, 6037 Eidsnes

480 53554

berit.muren@mimer.no

Nordland
rodhaugen

Rødhaugen

Kirsti Pettersen Bergli

Yttersida 1713, 8445 Melbu

950 87 035

kennelrodhaugen@gmail.com

www.kennel-rodhaugen.com/

Oslo
20130907_154946[121093]

Dewdrop

Inger og Terje Andersson

Eirik Raudes vei 30, 0196 Oslo

48051051/ 99107133

ingerandersson6@gmail.com

golden-niro

Golden Niro

Roger og Nina Pettersson 

Ormøybakken 17 0198 Oslo

Priv. 22299480, Mobil Nina 94817841 , Mobil Roger 92825055

nina@goldenniro.no

www.goldenniro.no/

Rogaland
simen og baltus

Underwater

Simen og Helene Adolfsen

Bådsvikvegen 6 5567 Skjoldastraumen

90803863

Kennel.underwater@gmail.com

www.kennelunderwater.no

Nana

Hempth

Thor A. Jakobsen

Nesbuveien 95, 4020 Stavanger

+47 450 33 313

hempth@frisurf.no

www.kennelhempth.com

golden-trophy

Golden Trophy

Jane Herigstad Hinna og Christian Hinna

Lyngveien 7a, 4025 Stavanger

480 06 991

post@goldentrophy.nu

www.goldentrophy.no

zenana

Zenana

Børge og Kristine Espeland

Kleivapiggen 9, 4330 ÅLGÅRD

979 64 471

borge.espeland@lyse.net

www.zenanas.net

Troms og Finmark
received_399975944021233[100658]

Hårviklia

Marit Helene Wangen Grøttem

Kong Olavs vei 192 9436 Kongsvik

94893098

marithwg@gmail.com

hebbegaarden

Hebbegaarden

Rune Martinsen

Magnus gate 15, 9404 Harstad

907 69208

hebbegaarden@gmail.com

www.hebbegaarden.com

soltrollet

Soltrollet

Eva-Liz Aandal

Brøstadveien 118

902 02 744 Valper tidligst vinter 2021

eva-liz@soltrollet.com Valper tidligst vinter 2021

aandal.net/

Trøndelag
IMG_4032

Setertausa

Natallia Daroshka og Thor Riseth

Sørsivegen 340, 7760 Snåsa

454 10 452 og 907 74 370

post@setertausa.no

https://www.facebook.com/snaasa.belarosa

ronja røverdatter

Ermati

Maria Gjelvold Frønes

Ørland

91549069

Mariagf@live.no

ermati.webnode.com

134801771_2477232815907042_2154363046654735738_n

Keep Working

Janniche Rynning og Roger Krogstad

Niels Dahls vei 3, 7224 Melhus (Postbox 134, 7223 Melhus)

91895319

post@jaroshund.no

www.facebook.com/Kennelkeepworking

fjellbekk

Fjellbekk

Ida Røsdal

Trondheim/ Oppdal

91576486

idamarierosdal@hotmail.com

www.instagram.com/kennelfjellbekk

Golden Solution

Arnhild Meidal

Ny Jord-vegen 120, 7039 Trondheim

934 27145

ameidal@hotmail.com

www.kennelgoldensolution.com

Golden Tress

Golden Tress

Hanne og Jarle Aabakken

Brages vei 20, 7602 Levanger

984 40089

hannebaa@ntebb.no

www.kennel-goldentress.com

kennel kangooline

Kangooline

Amalie Liff Sandvik

Bredingsberg 26, 7660 Vuku

959 15076

susita@live.no

www.kennelkangooline.com

kennel-zednora

Zednora

Therese Tronstad

Fosslivegen 62, 7718 Steinkjer

922 55781

therese.tronstad@hotmail.com

Vestfold og Telemark
110180952_493148638170775_8481999183666265212_n

Wild Dawgs

Camilla Dischler

Sandefjord

post@hundegalskap.com

hundegalskap.com/

received_403312360219750

Molungen

Mona Henne

Tanumgrenda 21, 3275 Svarstad

95122260

henneoghan@hotmail.com

av-vervik

Av Vervik

Anne Margrethe Bjørvik

Kjellbergveien 42, Sandefjord

922 10 038

amb@vervik.com

www.vervik.com

jakira

Jakira

Aud Haugerud Johansen

Voldsvegen 858, 3739 Skien

413 87495

post@jakira.no

www.jakira.cybersite.nu

chaveni

Chaveni

Brit Hoseth

Vesterøyveien 408b. 3234 Sandefjord

412 45 699

brit@chaveni.no

www.chaveni.no

Fab Four

Fab Four

Anne Mette Sletthaug og Anne Lise Bøhler

Preståsveien 10, 3216 Sandefjord

928 27 497 / 416 11 667

ams@fabfour.no

www.fabfour.no

gullgolden

GullGolden

Anne Kathrine Haldorsen

Sandefjord

982 66 467

golden@online.no

www.gullgolden.com

kavillfa

Kavillfa

Torill og Svein Sæthre

Andebuveien 335, 3171 Sem

926 52 961 / 33 33 93 18

torill.saethre@hotmail.com

www.kavillfa.com

Lullebo

Bente Borlaug

Kråkåsveien 45, 3229 Sandefjord

944 98 652

bentelullebos@hotmail.com

www.kennel-lullebo.com

stotvigen

Støtvigen

Trude og Stig Støtvig

Vikveien 110, 3180 Nykirke

33048512 / 40234326

trude@stotvigen.com

www.stotvigen.com

kennel vermeli

Vermelia

Berit Vermeli

Maurveien 21 D, 3218 Sandefjord

970 98831

berit@vermelia.com

www.vermelia.com

Vestland
kalfaret

Kalfaret

Ekaterina og Alexandra Irgens

Kalfarlien 6A, 5022 Bergen

91 85 85 71 Ingen valper

kennelkalfaret@gmail.com Mail blir ikke svart i perioden vi ikke har valper

www.kennelkalfaret.no

2EB13B82-E19E-4EB2-9FE5-C08A34FD5A58

Gyldenfjord

Merete Moritsgård

Austreimslia 2A

+4741228866

meretemoritsgard@gmail.com

gyldenfjord.123hjemmeside.no/

Clari-smiler

Golden Hunterfix

Turid Daae

Bjørgedalen 43, 5141 Fyllingsdalen

99352377

Turid.Daae@gmail.com

www.jaktgolden.com/

fingerprint

Fingerprint

Lise Basmo og Heine Kleppe

Åsvegen 178, 5357 Fjell v/Bergen

93458014 / 93458048

lisebas@online.no

www.kennelfingerprint.no

kennel Glitrevarden

Glitrevarden

Irmelin Normann

5306 Erdal

415 03738

irmeli-a@online.no

www.glitrevarden.com

87284290_218289845961800_4476132654382579712_n

Magic Breeze

Randi Breivik

Breiviksvegen 113

92058146

rhbr@broadpark.no

golden-agapi

Golden Agapi

Elisabeth Walter Eriksen

5179 Godvik

924 30 676

goldenagapi@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/763222400464399/

jako

Jako

Jarle Koldal/Vibeke Olsen

Stallabrotvegen 125, 5640 Eikelandsosen

412 09 755

golden@jakos.no

www.jakos.no

Kennel Vestafjell

Vestafjell

Laila Otterstad

5243 Fana

932 46009

lai-ott@online.no

Viken
FB_IMG_1586282369117

Komplett Hund

Mette Kristiansen

Hurdal

www.kompletthund.no

31525092_10155281782420025_8006286413790183424_n

Cemilie

Kennel Cemilie v/Ellen Enger Müller

Rakkestadveien 734, 1764 Halden

69197051/48068504

ellen@cemilie.com

www.cemilie.com

kennel chribas

Chribas

Raymond Aspholt

Rognvegen 5, 2164 Skogbygda

948 88784

Raymondasp@hotmail.com

www.chribas.net

huntingfudge

Huntingfudge

www.huntingfudge.com

64783724_400073863935647_3130772807911211008_n

Dreamheart

Edina Ydersbond

Langstranda 1122,1970 Hemnes

95102468

edina@dreamheart.no

kennel labraaten

Labråten

Jon Henrik Granli og Grete Granli

Vardeveien 30, 3470 Slemmestad

909 24360/31286744/976 10788

labraaten@online.no

kennel Farola

Farola

Bjørg Markussen

Birkelundsveien 19, 1481 Hagan

926 47553

bjorgaina@outlook.com

kennel-mobeewa

Mobeewa

Hilde-Gunn B. Østmo

Høievegen 15, 2150 Årnes

932 21235 Ingen valper før sommer/høst 2021

hgbostmo@online.no Ingen valper før sommer/høst 2021

Kennel Pekanimo

Pekanimo

Karin og Nina Hansen

Vollsveien 181, 1359 Eiksmarka

986 24881

pekanimo@gmail.com

www.pekanimo.com

kennel røysjømarka

Røysjømarka

Anne Kristine Johansen

Solumveien 14, 3039 Drammen

913 12240

anne.kristine.johansen@ebnett.no

www.roysjomarka.blogspot.no

solsvingen

Solsvingen

Trude Lieng

Drammen

www.solsvingen.net

smiekollen

Smiekollen

Yngve Andersen

Smieåsen, 1798 Aremark

926 95 459 / 69 19 93 77

yngve@smiekollen.no

www.smiekollen.no

vi-vis

Vi-Vi’s

Wenche Ommundsen

Kornsjøveien 267, 1796 Kornsjø

482 39 756

wenche@ommundsen.biz

www.kennel-vi-vi.com