Norsk Retrieverklubb

Golden retriever

Oppdretterliste

Kriterier for å stå på oppdretterliste i NRK

  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter må følge klubbens retningslinjer for avl
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK og NKKs etiske retningslinjer for avl og oppdrett skal følges.
  • Oppdretter bør oppføre godkjente valpekull på valpelista.
  • Oppdretter er forpliktet til å opptre på en slik måte at NRKs formål og anseelse fremmes. (ref. §2-1 i NRKs lover)

– Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

– Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

– Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

ENDRINGER I BETALING FOR VALPE- OG OPPDRETTERLISTEN.
Alle oppførte oppdrettere på klubbens oppdretterliste får gratis oppføring på klubbens valpeliste. Oppføring på oppdretterlisten koster kr 100,- per år, frist for betaling for 2020 settes til 31.mars. Oppdrettere registrert på NRK sin oppdretterliste bør alltid sette kullet på valpelisten om man har ledige valper til salgs. Raserådene gis handlefrihet til å administrere listene etter intensjonen i dette vedtaket. Oppdretter med ett enkeltstående kull som ikke står på klubbens oppdretterliste betaler 200 kr per kull. Innbetaling oppdretterliste golden – kontonummer: 5081 06 16242 Betalingen merkes med kennelnavn. 

Agder
kennel flakkefossen

Flakkefossen

Astrid Terese og Ole Gunnar Brovig

Dyvik Gård, 4790

94155072

flakkefossen.kennel@gmail.com

www.flakkefossen.no

Innlandet
IMG_7106

Røsslyngen

May Irene Dalen

Sørskjulstadvegen 24
2100 Skarnes

may.dalen@gmail.com

coddiwomple

Coddiwomple

Vigdis Hellerud

Vienlinna 551 2750 Gran

46951408

Vigdishellerud@gmail.com

www.facebook.com/Kennelcoddiwomple/

93520462_577799912853705_1627178003953876992_n

Gylne Poteavtrykk

Beathe Karlsen

Thorstein Treholt veg 21
2760 Brandbu

46443775

rfalch@hotmail.com

106380759_299094497885013_2011198126371963269_n

Av Badiras

Kathrine Høvik 

Ringsakerveien 1320

479 33 470

festinalentebadiras@gmail.com

www.kennelbadiras.blogspot.com

kennel bildvin

Bildvin

Signe Sangnæs

Granåsvegen 1, 2750 Gran

916 85157

signe.sangnaes@online.no

www.bildvin.com

dancewood

Dancewood

Mona Skyrudshaugen og Allan Tingstveit 

Trudvangvegen 45, 2123 BRUVOLL 

901 77 788 

skyrudshaugenfisk@gmail.com 

www.dancewood.no

kennel-gattenborg

Gåttenborg

Kari Mette Jacobsen-Hauger

Gottenborgveien 109, 2216 Roverud

911 55680

karimettejacobsen@live.no

www.kennel-gottenborg.com

lecco

Lecco

Gudrun Sangnæs

2760 BRANDBU

957 96 676

kennel-lecco@hotmail.com

www.kennel-lecco.com

hikristo

Hikristo

Hilde Kristoffersen

Nordahlvegen 42, 2312 Ottestad

924 44235

hildemk@me.com

www.hikristo.net

Kennel Kephles

Kephles

Wenche og Raymond Pedersen

Veenslivegen 25, 2340 Løten

901 74557

raympede@online.no

www.kennelkephles.com

sadella

Sadella

Wigdis Nordlien

Sulufjellvegen 376, 2353 Stavsjø

62 35 86 09 / 950 63 873

wnordlien@sadella.com

www.sadella.com

Kennel vårvinden

Vårvinden

Torgunn og Roger Brohaug

Baksidevegen 299, 2584 Dalholen

957 86007

torgunnroger@hotmail.com

www.kennelvaarvinden.com

simali

Simali

Mariane Kvarberg

Rørsvegen 388. 2384 Brumunddal

917 06829

mkvarb@online.no

www.kennelsimali.hundpoolen.se

listew

Listew

Liv og Steinar Eik

Åsrovegen 97, 2837 Biristrand

456 15 600

Listew@online.no

www.listew.net

SONY DSC

Pebishar

Astrid Sørlien

Heksumhøgda 314, 2840 Reinsvoll

975 17 362

pebishar@online.no

www.pebishar.com

Møre og Romsdal
received_1693713527686996

Golden Edition

Maria Yoon Garthe

Bølandsvegen 3, 6643 Bøfjorden

98008012

maria@golden-edition.com

www.golden-edition.com

FB_IMG_1554534777924

Iaka’s

Ian Denton og Ane Grebstad

Vallavegen 28, 6220 Straumgjerde

95213382

ane.grebstad@gmail.com

kennel reitane

Reitane

Berit Muren

Sjuknesstranda 33, 6037 Eidsnes

480 53554 Ingen valper før vinter 2021

berit.muren@mimer.no Ingen valper før 2021

Nordland
rodhaugen

Rødhaugen

Kirsti Pettersen Bergli

Yttersida 1713, 8445 Melbu

950 87 035

kennelrodhaugen@gmail.com

www.kennel-rodhaugen.com/

Oslo
20130907_154946[121093]

Dewdrop

Inger og Terje Andersson

Eirik Raudes vei 30, 0196 Oslo

48051051/ 99107133

ingerandersson6@gmail.com

golden-niro

Golden Niro

Roger og Nina Pettersson 

Ormøybakken 17 0198 Oslo

Priv. 22299480, Mobil Nina 94817841 , Mobil Roger 92825055

nina@goldenniro.no

www.goldenniro.no/

Rogaland
simen og baltus

Underwater

Simen og Helene Adolfsen

Bådsvikvegen 6 5567 Skjoldastraumen

90803863

Kennel.underwater@gmail.com

www.kennelunderwater.no

Nana

Hempth

Thor A. Jakobsen

Nesbuveien 95, 4020 Stavanger

+47 450 33 313

hempth@frisurf.no

www.kennelhempth.com

golden-trophy

Golden Trophy

Jane Herigstad Hinna og Christian Hinna

Lyngveien 7a, 4025 Stavanger

480 06 991

post@goldentrophy.nu

www.goldentrophy.no

zenana

Zenana

Børge og Kristine Espeland

Kleivapiggen 9, 4330 ÅLGÅRD

979 64 471

borge.espeland@lyse.net

www.zenanas.net

Troms og Finmark
received_399975944021233[100658]

Hårviklia

Marit Helene Wangen Grøttem

Kong Olavs vei 192 9436 Kongsvik

94893098

marithwg@gmail.com

hebbegaarden

Hebbegaarden

Rune Martinsen

Magnus gate 15, 9404 Harstad

907 69208

hebbegaarden@gmail.com

www.hebbegaarden.com

soltrollet

Soltrollet

Eva-Liz Aandal

Brøstadveien 118

902 02 744 Valper tidligst vinter 2021

eva-liz@soltrollet.com Valper tidligst vinter 2021

aandal.net/

Trøndelag
fjellbekk

Fjellbekk

Ida Røsdal

Trondheim/ Oppdal

91576486

idamarierosdal@hotmail.com

www.instagram.com/kennelfjellbekk

Golden Solution

Arnhild Meidal

Ny Jord-vegen 120, 7039 Trondheim

934 27145

ameidal@hotmail.com

www.kennelgoldensolution.com

Golden Tress

Golden Tress

Hanne og Jarle Aabakken

Brages vei 20, 7602 Levanger

984 40089

hannebaa@ntebb.no

www.kennel-goldentress.com

kennel kangooline

Kangooline

Amalie Liff Sandvik

Bredingsberg 26, 7660 Vuku

959 15076

susita@live.no

www.kennelkangooline.com

kennel-zednora

Zednora

Therese Tronstad

Fosslivegen 62, 7718 Steinkjer

922 55781

therese.tronstad@hotmail.com

Vestfold og Telemark
110180952_493148638170775_8481999183666265212_n

Wild Dawgs

Camilla Dischler

Sandefjord

post@hundegalskap.com

hundegalskap.com/

received_403312360219750

Molungen

Mona Henne

Tanumgrenda 21, 3275 Svarstad

95122260

henneoghan@hotmail.com

av-vervik

Av Vervik

Anne Margrethe Bjørvik

Kjellbergveien 42, Sandefjord

922 10 038

amb@vervik.com

www.vervik.com

Rintilla

Anne Berit Waskaas

Soleveien 13, 3209 Sandefjord

92853412

anne-bw@sfjbb.net

www.rintilla.com

jakira

Jakira

Aud Haugerud Johansen

Voldsvegen 858, 3739 Skien

413 87495

post@jakira.no

www.jakira.cybersite.nu

chaveni

Chaveni

Brit Hoseth

Vesterøyveien 408b. 3234 Sandefjord

412 45 699

brit@chaveni.no

www.chaveni.no

Fab Four

Fab Four

Anne Mette Sletthaug og Anne Lise Bøhler

Preståsveien 10, 3216 Sandefjord

928 27 497 / 416 11 667

ams@fabfour.no

www.fabfour.no

gullgolden

GullGolden

Anne Kathrine Haldorsen og Janicke Gurijordet

Sandefjord og Stokke

982 66 467

Annekathrine@gullgolden.com

www.gullgolden.com

kavillfa

Kavillfa

Torill og Svein Sæthre

Andebuveien 335, 3171 Sem

926 52 961 / 33 33 93 18

torill.saethre@hotmail.com

www.kavillfa.com

Lullebo

Bente Borlaug

Kråkåsveien 45, 3229 Sandefjord

944 98 652

bentelullebos@hotmail.com

www.kennel-lullebo.com

stotvigen

Støtvigen

Trude og Stig Støtvig

Vikveien 110, 3180 Nykirke

33048512 / 40234326

trude@stotvigen.com

www.stotvigen.com

kennel vermeli

Vermelia

Berit Vermeli

Maurveien 21 D, 3218 Sandefjord

970 98831

berit@vermelia.com

www.vermelia.com

Vestland
Clari-smiler

Golden Hunterfix

Turid Daae

Bjørgedalen 43, 5141 Fyllingsdalen

99352377

Turid.Daae@gmail.com

www.jaktgolden.com/

fingerprint

Fingerprint

Lise Basmo og Heine Kleppe

Åsvegen 178, 5357 Fjell v/Bergen

93458014 / 93458048

lisebas@online.no

www.kennelfingerprint.no

kennel Glitrevarden

Glitrevarden

Irmelin Normann

5306 Erdal

415 03738

irmeli-a@online.no

glitrevarden.webnode.com/

87284290_218289845961800_4476132654382579712_n

Magic Breeze

Randi Breivik

Breiviksvegen 113

92058146

rhbr@broadpark.no

golden-agapi

Golden Agapi

Elisabeth Walter Eriksen

5179 Godvik

924 30 676

goldenagapi@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/763222400464399/

jako

Jako

Jarle Koldal/Vibeke Olsen

Stallabrotvegen 125, 5640 Eikelandsosen

412 09 755

golden@jakos.no

www.jakos.no

Kennel Secret Garden

Secret-Garden

Laila Bratland

Dyngelandsveien 78, 5226 Nesttun

913 07070

secret-g@online.no

www.kennelsecretgarden.com

Kennel Vestafjell

Vestafjell

Laila Otterstad

5243 Fana

932 46009

lai-ott@online.no

Viken
FB_IMG_1586282369117

Komplett Hund

Mette Kristiansen

Rustadvegen 50

41252389

mette@kompletthund.no

www.kompletthund.no

31525092_10155281782420025_8006286413790183424_n

Cemilie

Kennel Cemilie v/Ellen Enger Müller

Rakkestadveien 734, 1764 Halden

69197051/48068504

ellen@cemilie.com

www.cemilie.com

kennel chribas

Chribas

Raymond Aspholt

Rognvegen 5, 2164 Skogbygda

948 88784

Raymondasp@hotmail.com

www.chribas.net

huntingfudge

Huntingfudge

www.huntingfudge.com

64783724_400073863935647_3130772807911211008_n

Dreamheart

Edina Ydersbond

Langstranda 1122,1970 Hemnes

95102468

edina@dreamheart.no

kennel labraaten

Labråten

Jon Henrik Granli og Grete Granli

Vardeveien 30, 3470 Slemmestad

909 24360/31286744/976 10788

labraaten@online.no

kennel Farola

Farola

Bjørg Markussen

Birkelundsveien 19, 1481 Hagan

926 47553

bjorgaina@outlook.com

kennel-mobeewa

Mobeewa

Hilde-Gunn B. Østmo

Høievegen 15, 2150 Årnes

932 21235 Ingen valper før sommer/høst 2021

hgbostmo@online.no Ingen valper før sommer/høst 2021

Kennel Pekanimo

Pekanimo

Karin og Nina Hansen

Vollsveien 181, 1359 Eiksmarka

986 24881

pekanimo@gmail.com

www.pekanimo.com

kennel røysjømarka

Røysjømarka

Anne Kristine Johansen

Solumveien 14, 3039 Drammen

913 12240

anne.kristine.johansen@ebnett.no

www.roysjomarka.blogspot.no

solsvingen

Solsvingen

Trude Lieng

Drammen

472 38122

post@solsvingen.net

www.solsvingen.net

smiekollen

Smiekollen

Yngve Andersen

Smieåsen, 1798 Aremark

926 95 459 / 69 19 93 77

yngve@smiekollen.no

www.smiekollen.no

vi-vis

Vi-Vi’s

Wenche Ommundsen

Kornsjøveien 267, 1796 Kornsjø

482 39 756

wenche@ommundsen.biz

www.kennel-vi-vi.com