Norsk Retrieverklubb

Golden retriever

Sixpence trofeet

Vandrepokal til årets mestvinnende golden retriever i norsk eie og som har avlagt godkjent jaktprøve.

Pokalen deles ut til den norskeide golden retriever som i tidsrommet 1/1 ?-31/12 oppnår høyeste samlede poengsum på utstillinger godkjent av Norsk kennel klub, utregnet etter følgende skala:

1. 6 p. BIR
2. 4 p. BIM
3. 3 p. til 2. BHK/BTK
4. 2 p. til 3. BHK/BTK
5. 1 p. til 4. BHKJ/BTK
6.
Utstillingen gis vekt etter samlet antall deltakende golden retrievere. Poengene beregnes på følgende måte:

1 deltakende hund, oppnådd poengsum multipliseres med 0,1
2 deltakende hunder, oppnådd poengsum multipliseres med 0,2
3 deltakende hunder, oppnådd poengsum multipliseres med 0,3
osv.
50 deltakende hunder, – «-5,0
100deltakende hunder – » – 10,0
osv.

Ved poenglikhet teller beste jaktprøverresultat som avgjørende.

Pokalen er evig vandrende.
Trofeet er satt opp av Silvia H. og Hans von Krogh.

Trofeets egentlige navn er «Avkrogen-Int.&Nord.uch Sansue Sunlover Trofe», som var mest kjent som Sixpence.

2018

Nr.1 (41,1p) Dewmist Double Jeopardy
Nr.2 (12,4p) Golden Tress Allamanda
Nr.3 ( 9,2p) Vinterlys Av Vervik
Nr.4 ( 8,2p) Våmyradronningen’s Engklokke
Nr.5 ( 7,7p) Zednora’s Something To Believe In
Nr.6 ( 6,0p) Kerenza’s A Kind Of Hush
Nr.7 ( 2,2p) Peruddens Will To Please
Nr.7 ( 2,2p) Vildsilkes Garfield

2017

1.(19,5p) Dewmist Double Jeopardy
2.(18,3p) Golden Tress Allamanda
3. (17,5p) Golden Niro’s The One And Only
4. (7,5p) Vildsilkes Garfield
5. (5,6p) Dewmist Sand Of Atacama
6. (5,4p) Pekanimos Anemone
7. (5,1p) Vinterlys Av Vervik

2016

  1. (14,7p)  NUCH.NVCH Golden Edition’s Trekløver (NUCH Begora’s Rondo – NVCH Begora’s Karusell) E : Hanne & Jarle Aabakken , Levanger O : Maria Yoon Garthe , Bøfjorden
  2. (11,2p)  Iaka’s Queen Athene (NSUCH Trewater Tally – Iaka’s Moonlight) E : Ann Helen Aune , Volda O : Ian Denton , Volda
  3. ( 9,6p)  Golden Tress Allamanda (NUCH Kephles Most Likely – NVCH Golden Edition’s Pretty In Pink) E/O : Hanne & Jarle Aabakken , Levanger

2015

  1. (13,1p) Golden Tress Allamanda (NUCH Kephles Most Likely – NVCH Golden Edition’s Pretty In Pink) E/O . Hanne Breivik & Jarle Aabakken , Levanger
  2. (10,4p) NUCH Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk Lucy) E : Elin & Anna Van Gasteren , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. (7,6p) Pekanimos Anemone (Respons Qvicka Qolt-Ten – Kerenza’s After The Goldrush) E/O : Karin Irene Hansen , Eiksmarka
  4. (4,8p) NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (NORD.UCH.LVCH.PLCH.SV-06-07-08-09 Dewmist Silkventure – NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor) E : Elisabeth Langseth Rabe O : Sofia Vega Wollbraaten , Drøbak
  5. (4,8p) NVCH Shamvic’s G-Gaia (Shamvic’s Armani – Shamvic’s Cruella De Ville) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Britt Andersen , Sandefjord
  6. (4,6p) NVCH Våmyradronningen’s Engklokke (Bringback’s Famous Martin – Våmyradronningen’s Capris Bonaparte) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem

¨2014

  1. (33,3p) NUCH.SEU(U)CH Dewmist Sand Of Atacama (NORDUCH.NORDJV-03.SEV-11 Dewmist Silkmarillion – NORDUCH.SEV-05-06 Dewmist Sandarella) Eier : Allan Tingstveit & Torunn Sørbye , Bruvoll Oppdretter : Henric Fryckstrand , Sverige
  2. (21,0p) NUCH Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk Lucy) E : Elin & Anna Van Gasteren , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. (16,2p) Pekanimos Anemone (Respons Qvicka Qolt Ten – Kerenza’s After The Goldrush) E & O : Karin Irene Hansen , Eiksmarka
  4. (12,0p) NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O : Lea Aiyana , Eidsdal
  5. (10,2p) NVCH Våmyradronningen’s Engklokke (Bringback’s Famous Martin – Våmyradronningen’s Capris Bonaparte) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  6. (9,0p) NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (NORDUCH.LVCH.PLCH.SV-06-07-08-09 Dewmist Silkventure – NUCH.NVCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor) E : Elisabeth Langseth Rabe O : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak
  7. (4,7p) Røysjømarkas Gaelic Vintage (NORDUCH.FIV-09 Dewmist Serrano – Goldenlines New Charm) E : Brit Hoseth , Sandefjord O : Anne Kristine Johansen , Drammen
  8. (3,0p) NVCH Shamvic’s G-Gaia (Shamvic’s Armani – Shamvic’s Cruella De Ville) E : Vigdis Guleng , Hammerfest O : Britt Andersen , Sandefjord
  9. (2,9p) NUCH Pebishar’s Midtsommerstemning (NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) Eier: Cathrine Haugaa & T Christensen , Kristiansand Oppdretter : Astrid Sørlien & Roger Jensen, Reinsvoll
  10. (1,6p) Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) (E : Gunn Therese Olafsen , Hesseng O : Rita Rasmussen , Lakselv

2013

  1. 23,2p Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix-Pebishar’s Frk. Lucy) E:Elin & Anna Van Gasteren,Kristiansand O:Astrid Sørlien & Roger Jensen,Reinsvoll
  2. 15,2p Pebishar’s Savanna Rossie (NUCH Bendik Av Vervik-Pebishar’s Scarlett) E:Cathrine Haugaa,Kristiansand O:Astrid Sørlien & Roger Jensen,Reinsvoll
  3. 8,1p Golden Willow Of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally-Deeside’s Sweet’n Sassy) E:Rita Rasmussen,Lakselv O:Aiyana Lea,Eidsdal
  4. 7,6p NUCH Kerenza’s A Kind Of Hush (Multi.CH Dewmist Silkventure-NVCH.NUCH Alpenglow Tally-Ho Of Kelomoor) E:Elisabeth Langseth,Rabe O:Sofie Vega Wollbraaten,Drøbak
  5. 5,7p NUCH.SeU(U)CH Dewmist Sand Of Atacama (NordUCH.Nord.JV-03.SeV-11 Dewmist Silkmarillion-NordUCH.SeV-05-06 D.Sandarella) E:Allan Tingstveit & Torunn Sørbye,Bruvoll O:Henric Fryckstrand,Sverige
  6. 2,4p NVCH Vildsilkes Garfield (SVCH Sørgoldens Evinrude-Vildsilkes Ellen) E:Rita Rasmussen,Lakselv O:Jeanethe Johansson,Sverige
  7. 2,1p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher-NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E:Gunn Therese Olafsen,Hesseng O:Rita Rasmussen,Lakselv

2012

  1. 27,0p NVCH.NUCH Alpenglow Tally-Ho of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O: Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 23,5p NUCH Pebishar’s Midtsommerstemning (NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  3. 10,3p Golden Willow of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Aiyana Lea , Eidsdal
  4. 9,0p Pebishar’s Chrisander (SU(U)CH Stanroph Say Hi To Rossmix – Pebishar’s Frk. Lucy) E: Elin & Anna van Gasteren , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  5. 8,4p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E: Gunn Therese Olafsen , Hesseng O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 7,7p Våmyradronningen’s Capris Bonaparte (SU(U)CH Reedbank Bonaparte – Torntrollets Tuva Linde-Lou) E/O: Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  7. 3,2p Pebishar’s Savanna Rossie (NUCH Bendik Av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  8. 3,2p NVCH Bringback’s Elmer (Sungold Fonzy Fast Foot – Goldzack Smiling Queen) E: Kari Kirkholm , Tjørvåg O: Torill & Eivind Larsen , Dokka
  9. 2,8p NVCH Vildsilkes Garfield (SVCH Sørgoldens Evinrude – Vildsilkes Ellen) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Jeanethe Johansson , Sverige
  10. 2,7p Vildsilkes Frej (SNJCH Stjernglimtens Epson – Vildsilkes Ellen) E: Harriet Larsen , Alvdal O: Jeanethe Johansson , Sverige

2011

  1. 12,9p Alpenglow Tally-Ho of Kelimoor (NSUCH Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E : Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O : Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 6,3p Våmyradronningen’s Capris Bonaparte (SEU(U)CH Reedbank Bonaparte – Torntrollets Tuva Linde-Lou) E/O : Solveig & Signar Brevik , Fannrem
  3. 4,7p NUCH Kephles Has To Be An Angel ( NUCH Goldstep Browning European – NUCH Kephles Arquinia) E : Marit Edvardsen & Geir Bakke O : Wenche & Raymond Pedersen , Løten
  4. 4,6p NVCH Bringback’s Elmer ( Sungold Fonzy Fast Food – Goldzack Smiling Queen) E : Kari Kirkholm , Tjørvåg O : Toril & Eivind Larsen , Dokka
  5. 4,6p Pebishar’s Savanna Rossie ( NUCH Bendik av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E : Cathrine Haugaa , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  6. 3,8p Pebishar’s Midtsommerstemning ( NUCH Begora’s Rondo – Pebishar’s Gyda Givenchy) E : Cathrine Haugaa , Kristiansand O : Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  7. 3,6p Golden Zero’s Nemi ( Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady) E : Gunn Therese Olafsen , Hesseng O : Rita Rasmussen , Lakselv

2010

  1. 25,9p Alpenglow Tally-Ho Of Kelimoor   ( NUCH.SU(U)CH.Trewater Tally – Deeside’s Sweet’n Sassy) E: Sofie Vega Wollbraaten , Drøbak O: Aiyana Lea , Eidsdal
  2. 25,9p NUCH Jako’s Never Ending Story (NSUCH.SVCH.NORD.V-00.SV-00.Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal , Eikelandsosen
  3. 19,6p NUCH Iaka’s Armageddon ( NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E: Ian Denton , Volda O: Katrine Nesheim & Ian Denton , Raudeberg
  4. 19,1p Pebishar’s Savanna Rossie  (NUCH Bendik Av Vervik – Pebishar’s Scarlett) E: Cathrine Haugaa , Kristiansand O: Astrid Sørlien & Roger Jensen , Reinsvoll
  5. 5,4p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E: Rita Rasmussen & Nils-G Korsvik , Lakselv O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 3,3p Golden Zero’s Nemi (Vildsilkes Cypher – NUCH Golden Zero’s Leading Lady)E: Gunn T Olafsen , Hesseng O: Rita Rasmussen , Lakselv

2009 Vinner : NUCH Iaka’s Armageddon

2008

  1. 16,0p   NUCH Golden Zero’s Leading Lady  (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please)  E&O: Rita Rasmussen, Lakselv
  2. 15,1p   Xanthos Apostle (NLCH Team Spirit of Glen Sheallag – DCH Xanthos Lah Di Dah)  E: Ian Denton & Ane Grebstad, Volda O: H Morrs & S Green, England
  3. 13,4p   NUCH Jako’s Never Ending Story  (N.SU(U)CH.SVCH.NORD.V-00 Tottelina Observer – NUCH Jako’s  Amazing Grace)  E: Ian Denton & Ane Grebstad, Volda O: Jarle & Julie Koldal, Eikelandsosen
  4. Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen, Lakselv O: Jeanethe Johansson, Sverige
  5. 11,8p   NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E&O: Wenche Fredriksen, Tromsdalen

2007

  1. 73,9p NUCH Iaka’s Armageddon (NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E: Ian Denton , Volda O: Katrine Nesheim & Ian Denton , Raudeberg
  2. 45,7p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E/O: Wenche Fredriksen , Tromsdalen
  3. 27,6p NUCH Kephles Has To Be An Angel (NUCH Goldstep Browning European – NUCH Kephles Arquinia) E: Marit Edvardsen & Geir Ove Bakke , Hamar O: Wenche & Raymond Pedersen , Løten
  4. 24,8p NUCH Jako’s Never Ending Story (NSUCH.SVCH.NORD.V-00 Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal , Eikedalsosen
  5. 18,6p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen , Lakselv
  6. 6,8p Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen , Lakselv O. Jeanethe Johansson , Sverige
  7. 2,7p NVCH Willing To Please (N.INT.CH.Trialer.EUV-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Gudrun Sangnæs , Jaren
  8. 1,6p Stella Polaris (NUCH Trewater Sweet William – NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros)

2006

  1. 83,5p NUCH Iaka’s Armageddon, (NUCH Jako’s Armani Falco – NUCH Jako’s Unique Lady) E/O: Ian Denton, Volda
  2. 44,1p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros, (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E: Wenche Frederiksen, Tromsdalen O: Maria Rønnback, Sverige
  3. 34,2p Jako’s Never Ending Story , (NSU(U)CH.NORD.V-00.SV-00.SVCH.Tottelina Observer – NUCH Jako’s Amazing Grace) E: Ian Denton & Ane Grebstad , Volda O: Jarle & Julie Koldal, Eikelandsosen
  4. 25,0p NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH.SU(U)CH.Cassmick Confi dent Cadet – Torntrollets Olivia). E: Solveig & Signar Brevik, Gjølme O: Åsa Helmsæter, Sverige
  5. 15,0p NUCH Skogvik’s Return To Innocence (NSLCH.NJCH.Sjungarstuen’s Søta Bror – B Nikita) E/O: Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  6. 13,2p Torntrollets Tuva Linde-Lou, (Seasprite Emmerdale Man – Torntrollets Tilli Av Emerville) E: Signar Brevik, Gjølme. O: Åsa Helmsæter, Sverige
  7. 7,6p NUCH Deeside’s Melody Maker, (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy). E: Line Andersen, Råde. O: Alice Enhuus, Fredrikstad
  8. 5,7p NUCH Golden Zero’s Leading Lady, NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen, Lakselv
  9. 3,5p NVCH Willing To Please, (N.INT.CH. TRIALER.EUV-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me). E: Rita Rasmussen, Lakselv
  10. 3,0p Vildsilkes Cypher, (NSLCH.NJCH. Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama). E: Rita Rasmussen, Lakselv. O: Jeanethe Johansson, Sverige

2005

  1. 36,6p NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) E: Wenche Frederiksen , Tromsdalen O: Maria Rønnback , Sverige
  2. 20,0 p NUCH Deeside’s Melody Maker (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy E: Line Andersen , Yven O: Alice Enhuus , Kråkerøy
  3. 13,2 p NUCH Golden Zero’s Leading Lady (NUCH Goldstep Browning European – NVCH Willing To Please) E/O: Rita Rasmussen & Nils Gunnar Korsvik , Lakselv
  4. 3,3 p NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH Cassmick Confi dent Cadet – Torntrollets Olivia) E: Solveig & Signar Brevik , Gjølme O: Åsa Helmseter , Sverige
  5. 3,0 p Skogvik’s Return To Innocence (NJCH NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – B Nikita) E/O: Ann Sissel Paulsen , Tromsdalen
  6. 2,8 p Vildsilkes Cypher (NJCH NSLCH Sjungarstuen’s Søta Bror – Vildsilkes Bananarama) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Jeanethe Johansson , Sverige
  7. 2,5 p NVCH Willing To Please (INT CH. Trialer. EUW-90 Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) E: Rita Rasmussen , Lakselv O: Gudrun Sangnæs , Jaren

2004

  1. ( 57,9p ) NUCH SU(U)CH Deeside’s Melody Maker (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy) Eier : Line Andersen, Yven Oppdretter : Alice Enhuus, Kråkerøy
  2. (24,7p ) NSUCH Kapplandet’s Sol-Ros ( Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose ) Eier : Wenche Frederiksen, Tromsdalen Oppdretter : Maria Rønnback, Sverige
  3. (21,6p) NUCH NJCH Waterloo’s Merveille De La Saga (NUCH.LUX.CH.Waterloo’s Rock Around The Clock- Waterloo’s Picadilly Circus) Eier : Line Anita Giske, Nittedal Oppdretter : Sverre Sand, Bøn
  4. (14,7p) Skogvik’s Return To Innocence ( NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror- B Nikita) Eier/oppdretter : Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  5. (3,6p) NVCH Willing To Please (INT.CH.Trialer.EUV-90 Bramhills Lochinvar- Markhyttens Why Me) Eier : Rita Rasmussen, Lakselv Oppdretter : Gudrun Sangnæs, Jaren
  6. (3,5p) NSUCH Torntrollets Colin Hermansson (NUCH Cassmick Confi dent Cadet- Torntrollets Olivia) Eier : Solveig & Signar Brevik, Gjølme Oppdretter : Åsa Helmseter, Sverige
  7. (1,7p) Stella Polaris (NUCH Trewater Sweet William- NSUCH Kapplandet’s Sol Ros) Eier/oppdretter : Wenche Frederiksen, Tromsdalen
  8. (1,6p) Vildsilkes Cypher (NJCH.NSLCH.Sjungarstuen’s Søta Bror- Vildsilkes Bananarama) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv Oppdretter : Jeanethe Johansson, Sverige

2003

  1. NUCH Deeside’s Melody Maker 129,8p (NUCH Trewater Sweet William – NVCH Deeside’s Fisherman’s Fantasy) Eier: Line Andersen, GreÂker
  2. NUCH Kapplandet’s Sol-Ros 27,3p (Scarholme Madrigal – Kapplandet’s Eagle Rose) Eier: Wenche Fredriksen, Tromsdalen
  3. Markhyttens Marigold 5,4p (Solstrimmans Zimson – Markhyttens Gold In May) Eier: Ragnhild Lien og Ola L. Zetlitz , Trondheim
  4. Vildsilkes Cypher 4,5p ( NSLCH,NJCH Sjungarstuen’s S¯ta Bror – Vildsilkes Bananarama) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv
  5. Skogvik’a Return To Innocence 3,9p (NSLCH,NJCH Sjungarstuen’s S¯ta BrorB.Nikita) Eier: Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
  6. Ullantoppen’s Derek 2,7p (NUCH Beeangee Jazz Man – NJCH SolborgÂsen’s Emma Hart) Eier: Per og Åse Butz, Ågotnes
  7. NJCH Waterloo’s Merveille De La Saga 2,2p (NUCH,LUX CH. Waterloo’s Rock Around The Clock – Waterloo’s Picadilly Circus) Eier: Line Anita Giske, Nittedal
  8. NVCH Willing To Please 1,4p ( Bramhills Lochinvar – Markhyttens Why Me) Eier: Rita Rasmussen, Lakselv