Norsk Retrieverklubb

Jakt

Kvalifiseringsprøve

Kvalifiseringsprøven

For å kunne starte på offisielle jaktprøver må kvalifiseringsprøven være bestått, dette er en enkel test for å se om hunden er moden for deltakelse på prøve. Mer info om kvalifiseringsprøven finner du HER – side 4 og 5.

De ulike avdelingene har ulik måte å arrangere kvalifiseringsprøven, ta kontakt med din nærmeste avdeling for å avtale prøve. Påmelding til prøven skjer via min side på NKK. Terminlisten for prøvene ligger under bevegelige prøver på nkk.no.

Når du har bestått prøven vil dette bli registrert på hunden i dogweb etter at den bevegelige prøven er ferdigstilt.

Godkjente dommere til kvalifiseringsprøver

I tillegg til autoriserte jaktprøvedommere er følgene personer godkjent til å dømme kvalifiseringsprøver:

Navn Avdeling epost
Hedvig Elisabeth Ihlen Agder hedvig.ihlen@gmail.com
Else Pedersen Bergen elsepede@broadpark.no
Trond Valdersnes Bergen valtro@tryg.no
Anne Helen Winther Koteng Fosen a-koteng@broadpark.no
Berit Langdahl Andresen Fosen beritla.austratt@gmail.com
Tone Thomassen Gjøvik/Lillehammer laboreiro_lab@hotmail.com
Trude Hustad Gjøvik/Lillehammer trudehustad@bbnett.no
Margunn Tveten Gjøvik/Lillehammer mtvedten@gmail.com
Ann-Turid Hustad Gjøvik/Lillehammer antam@bbnett.no
Arnulf Hustad Gjøvik/Lillehammer arhustad@bbnett.no
Vera Verlo Kongsvinger vera.verlo@gmail.com
Berit Lund Kongsvinger berit.lund@pashkira.com
Britt Elise H Wold Midt-Hedmark brittehw@gmail.com
Elisabeth Bryhn Nordland e_bryhn@hotmail.com
Inger Elden Nordland inger.elden@gmail.com
Berit Hergot Nordland berit.hergot@gmail.com
Bente Elise Brynjulfsen Nord-Trøndelag bente.brynjulfsen@statped.no
Anne Kvisle Abildsnes Nord-Trøndelag a-abild@online.no
André Alfredsen Oslo andre.alfredsen@gmail.com
Marianne Søgaard Oslo marianne2soegaard@hotmail.com
Torbjørn Gjemdal Oslo torbgjem@online.no
Åse Tøfte Oslo  asetofte@gmail.com
Cathrine Tveten Oslo cathrine@huntingfudge.com
Siri Svihus Oslo siri-sv@online.no
Steen Dalsager Oslo steendalsager@yahoo.no
Tone Høyland Oslo tone.hoyland@gmail.com
Tone Løken Oslo tone_kristine.loken@getmail.no
Vibeke Birkeli Oslo vibeke@endomed.no
Karin Fagerås Ringerike karinfageraas@gmail.com 
Ann-Olaug Toftesund Sunnmøre atoftes@broadpark.no
Vidar A. Frisnes Sunnmøre vidaraf@icloud.com
Are B. Knudsen Sunnmøre are.knudsen@mimer.no
Jurjen van Weert Sunnmøre jurjen@makvis.no
Ann Sissel Paulsen Tromsø SKOGVIKS@FRISURF,NO
Knut Haug Tromsø knut_haug@hotmail.com
Nina Ingrid Vik Trondheim nina.i.vik@gmail.com
Anne Mestvedt Olaussen Trondheim anne@olaussen.org
Irene Hegerberg Trondheim vitomin@online.no
Helge Growe Trondheim helge.growe@gmail.com
Einar Osnes Trondheim osneseinar@gmail.com
Brit Sandstrøm Trondheim sandstrombrit@gmail.com
Bente Fjeldsæter Trondheim be-fjeld@hotmail.com
Idar Reinås Trondheim ireinaas@online.no
Gunn Therese Olafsen Vadsø gt_olafsen@hotmail.com
Berit Knudsen Vadsø be-knud2@online.no
Rita Rasmussen Vest-Finnmark goldenz@online.no
Nils-Gunnar Korsvik Vest-Finnmark nilsgunk@online.no
Janicke Gurijordet Vestfold gullgolden@claud.com
Anne Kathrine Haldorsen Vestfold annekathrine@gullgolden.com
Ole Kristian Skodde Vestfold okskodde@online.no
Håkan Bergman Østfold bergman35@hotmail.com
Kari Anne L. Hansen Østfold kari@vistenwood.com
Alf Roger Skjelfoss Østfold jaktlab@hotmail.com

 

Her finner du oversikt over deltagere som har bestått kvalifiseringsprøven i 2018 eller tidligere.