Norsk Retrieverklubb

Labrador retriever

Oppdretterliste

NorskRetrieverklubb_logo_oppdretter

Oppdretterlisten kvalitetssikres av raserådet og alle oppførte oppdrettere forplikter seg til å forholde seg til følgende:

  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter må følge klubbens retningslinjer for avl
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK
  • NKKs etiske retningslinjer for avl og oppdrett skal følges
  •  Oppdretter bør oppføre godkjente valpekull på valpelista
  •  

    – Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

    – Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

    – Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

  • RAS (rasespesifikk avlsstrategi) finner du HER
  • Oppføring koster kr 100 per år, innbetaling til konto  5081 06 16269. Merk betaling med kennelnavn. Frist for betaling i 2020 er 31.mars

Ønsker du å registrere deg som oppdretter? Det gjør du det HER

Agder
image

Fieldvalleys

Sven Slettedal

Vennesla

90 66 52 87

svslett@online.no

Innlandet
received_716782462460080

Selinaaa

Line Susanne Arnestad

Lillehammer

45151526

selinaaalabrador@gmail.com

91279916_522324131989008_337402451701268480_n

Jippilabs

Torunn Aulie

Disenå

97680099

torunn.aulie@hotmail.com

A18493F8-3AA8-461A-A764-1AD7397BC965

Guri Malla’s

Guri Krogh Eggen

2337 Tangen

93884666

gureggen@gmail.com

img_0365

Brattbo

Ada Wenche Sørensen

Sander

91 12 26 89

brattbo@hotmail.no

Novus Vita

Roger Nagel

Brumunddal

45 04 85 38

rogernagel@hotmail.com

SONY DSC

Laboreiros

Tone Thomassen

Lillehammer

95 25 59 60

laboreiro_lab@hotmail.com

www.laboreiro.com

image

Mambrinos

JR Sauge

Vestmarka

62 83 66 76 / 98 08 94 39

mambrinoskennel@outlook.com

www.mambrinos.net

image

Pashkira’s

Berit Lund

Skarnes

95 05 40 55

berit.lund@pashkira.com

image

Samisador

Vera S. Dahl Verlo

Skarnes

41 45 92 92

vera.verlo@gmail.com

www.123hjemmeside.no/VerasLab/

92169081_218160556061859_8546221956754571264_n

Drizellas

Irene Østmo Abelsnes

Skarnes

kenneldrizella@gmail.com

www.kenneldrizella.com

Møre og Romsdal
image

Same procedure

Solfrid Tønnesen Leithe

Ålesund

90 83 47 61

soleithe@gmail.com

image

Murikollen

Britt Melchior

Valldal

95 84 47 05

britt.melchior@gmail.com

www.murikollen.com

Nordland
img_0241

Lillefossen

Naika Hartwig

Bardalsvegen 147
8897 Bardal

97 03 84 55

naika@online.no

www.lillefossen.no

Rogaland
747895EF-A77B-42DE-AB47-BBE7F1222187

Workingmood

Camilla Strandnes

Sandeid

41 00 80 60

camilla@strandnes.no

www.workingmood.no/

image

Labcas

Kristin Vinsrygg

Haugesund

92 24 70 08

kristin.vinsrygg@getmail.no

Troms og Finnmark
F36D9B1D-B176-4A02-BA84-E2A996088282

Bloom Edition

Ingrid Strøm Nordahl

Tromsø

97 54 17 33

kvanor@gmail.com

image

Skogviks

Ann Sissel Paulsen

Tromsdalen

92 68 91 63

skogviks@frisurf.no

www.skogsviks.com

image

Hamnevoll

Gro Mora Sørensen

Evenkjer

90 98 70 15

gromora@online.no

image

Wildelabbens

Patricia de Wilde

Bergsfjord

97 71 03 15

patricia@dewilde.no

www.wildelabben.com

Trøndelag
91F5A168-8EDF-457C-8762-A95E6646EE41

Oceansong

Hilde Dahl Hansen

Trondheim

99 25 82 27

hildedh@icloud.com

www.oceansong.no

????????????????????????????????????

Soknes

Tone Inge og Audun K. Braseth

Støren

90 20 53 40

audunkb@online.no

IMG_1995

Annvivi’s

Anne og Kjell Koteng

Bjugn

91 30 67 93

a-koteng@broadpark.no

img_0336

Grenneåsen

Birgitte Børresen og Jan-Åge Skjelstad

Åsen

90 63 36 98 / 91 83 17 95

alvilde123@hotmail.no

image

Labbsport

Anne Kvisle Abildsnes

Levanger

99 55 28 16

a-abild@online.no

www.guno-labrador.com/

image

Majans

May Holmli

Vuku

95 16 82 40

may.holmli@gmail.com

www.majanskennel.net

image

Båsdalsvollen

Jørn Olav Sagmo

Snåsa

97 07 82 50

j.sagmo@online.no

image

Lyonette

Larisa Lbova

Svorkmo

46 23 28 02

lara13lbova@yahoo.com

image

Eyecatching

Siv Sandø

Jonsvatnet

93 42 44 35

eyecatch@online.no

image

Aro-Noors

Bente Fjeldsæter

Heimdal

72 84 41 12 / 46 62 91 21

be-fjeld@hotmail.com

Vestfold og Telemark
68FD9E2E-54A8-4174-8A4B-B54CB9F74D0B

Vårlistranda’s

Solveig Markussen

Porsgrunn

41551680

solveigmarkussen@hotmail.com

www.facebook.com/Vårlistrandas-jaktlabradorer-121146419278265/

img_0285

Vimsan

Vigdis Pettersen

Verftsveien 3 C
3115 Tønsberg

92 06 67 86

vigdis@vimsan.com

www.vimsan.com/

image

Sprite Top

Lisbeth Haugerød

Skien

93 84 22 74

lisbeth.haugerod@online.no

IMG_1477

Svegro

Gro Ruvang

Tolvsrød

92 81 29 15

gro-ruva@online.no

www.svegro.com/

image

Amberslåttas

Elisabeth Alvestad Kaasa

Drangedal

95 16 03 50 / 90 72 99 25

eakaasa@gmail.com

www.jaktlabrador-wilja.blogspot.no/

image

Hårkollen

Bjørg Ørmen

Andebu

33 44 13 96 / 92 45 91 46

oerme@online.no

Vestland
img_0027

Ciboria

Ina Bilberg og Freddy Bjørndal

Bergen

47 63 24 65 / 41 32 08 93

as-iren@online.no

www.freewebs.com/ciboria/index.htm

img_0030

Surprising

Eva Mjelde og Anne Mjelde Myhr

Eidsvåg

93 06 47 86 / 55 95 15 04

ew.mjelde@gmail.com

www.surprisings-labradors.net/

IMG_1757

Steinkjelens

Eva Røneid

Gaupne

46 97 07 29

henriroe@online.no

www.steinkjelen.com

image

Irta

Anne Katrin Bøyum

Leikanger

94 79 85 77

anne.boyum@outlook.com

www.kennelirta.com

Viken
received_881948645560630

Procordia

Ellen Brekke

1816 Skiptvet

93296464

ebbrekke@yahoo.com

www.kennelprocordia.com

Processed with VSCO with j6 preset

Blåbærskogen

Sten Ivar Tønsberg

Aurskog

91847477

sten.ivar.tonsberg@gmail.com

BF6E0E0F-6872-4C85-8B5D-C8EF7FE02459

Blissarietta

Krzysztof og Sylwia Stasiak-Gajewska

1820 Spydeberg

90250014

sylwiast@onet.eu

Narjanas

Torill Hanstad og Silje Hveding Gulstad

Maura

91 60 61 85 / 46 62 39 96

torill.hanstad@me.com

www.narjanas.wordpress.com

EF631CAA-AADA-4184-92A8-6A88BFB84F7F

Borgergrendas

Kjersti Lien

3514 Hønefoss

90 63 08 78

Lienkjersti@hotmail.com

image

Mementos

Torunn Sørbye

Nordkisa

90 89 13 74

torunn.sorbye@gmail.com

www.mementoskennel.com

A9E2D3C3-C344-4276-B9ED-A5F3197A336B

La Vita Bella

Viktoriya Ramanovich

1400 Ski

46969933

vita211@hotmail.com

www.lavitabella.no/

9B169B42-7C0C-4CBE-BECD-CDA87920F5AB

KickBack

Solveig og Magnus Ånsløkken

Skiptvet

48882446 / 48170447

manslokken@gmail.com

https://www.facebook.com/kennelkickback/

A890185D-3823-4066-9AD9-7C0C5B5F77C7

Jamboni

Linn Christin Amundsen

Hobøl

90 80 86 24

post@jamboni.no

www.jamboni.no

IMG_1276

Sletthallen

Hans Rasmus Astrup / Elisabeth Kallevig

Gan

+47 41 63 45 34

elisakall@gmail.com

www.kennelsletthallen.no/norsk/

image

Logrekroken

Karin Formo Skinnes

Krøderen

48 27 13 19

karinskinnes@gmail.com

www.logrekroken.blogspot.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tiny Thumbelina

Eva Reymert og Brian Jensen

Mysen

90 20 89 83

brian.jensen@online.no

www.thumbelina.no

image

Chas

Gerd I. Hansen

Halden

90 75 03 56

gerdcha@online.no

www.chaskennel.com

51FB7AE7-3E09-4B87-A9D8-11B8F917DCDD

Fiachras

K Ravn

Aurskog-Høland

katja@fiachras.com

www.fiachras.com

image

Isnesgården

Ole Martin Eriksen

Grålum

45 63 85 25

Omarerik@online.no

www.isnesgaarden.no

image

Pibiz

Mette Fevang

Fagerstrand

99 62 36 57 / 66 91 00 18

pibizkennel@gmail.com

www.kennel-pibiz.com

image

Istra’s

Bente Svenningsen

Oppaker

92 44 99 03

bensvenn@online.no

image

Plankebyens

Mona Engebretsen

Svinndal

41 21 85 53

plankebyenkennel@gmail.com

http://www.plankebyenkennel.com

image

Lemonys

Kari Henie

Løken

99 38 77 07

kari@lemonys.com

www.lemonys.com

BB119A9D-8257-4312-B325-A88591ACE30D

Mioamor

Jorunn Ludvigsen

Heggedal

48265609

jorulud@online.no

http://www.mioamor.net/