Aktivt Hundeliv!

I takt med at hestehoven spretter og fuglene kvitrer enda lystigere…

… våkner treningsmotivasjonen, og vi nyter godt av at dagene blir lengre. Til tross for noen måneder med (tilnærmet) mørketid har ikke klubben gått helt i hi. Miljø- og jaktgruppene har lagt tilrette for gode treningsfasiliteter innendørs i ridehall når været ute har vært hustrig. Så raskt snøen var (godt nok) smeltet flyttet vi utendørs, og har hatt miljø- og jakttrening på Bestemorenga og Naurstad. Vi har trent på sitt og bli, passeringer, stafett, innkalling, jaktlydighet mm.


Like etter påske i april ble intern jaktcup arrangert. Medlemmene kunne stille i fire ulike klasser: rekrutt (due), begynnerklasse (rype), åpen klasse (and), og eliteklasse (fasan). Vel 30 hunder stilte til internoppgjør, og alle fikk utfordret seg på spennende oppgaver. Og vi hjalp hverandre i andre klasser, enten som dommer, innpisker, kaster, utlegger, skytter eller publikum.

Vinnere av jaktcup 2026 i rekrutt, BK, AK og EK

Videre har klubben både avholdt kurs, og planlegger for flere arrangement i løpet av de neste månedene:

BK-kurs 2.-3. mai, instruktør Inger Elden

AK-kurs 9.-10. mai, instruktør Roar Børresen

EK-kurs 23.-25. mai, instruktør Janicke Gurijordet

Kvalifiseringsprøve 29. mai

Workingtest 30.-31. mai

Eksteriørutstilling 20.- 21. juni, se eget arrangement (det er også egne utstillingstreninger i forkant, disse annonseres på treningssiden til klubben)

Kvalifiseringsprøve 28. august

B-prøve 29.-30. august

Vi ser frem til at gradestokken kryper enda litt mer oppover, og å møtes både to- og firebeinte til givende timer sammen i marka og på asfalten; for trening, læring, mestring og sosialt!