Norsk Retrieverklubb

Nova scotia duck tolling retriever

Oppdretterliste

Oppdrettere som står oppført på denne listen har bekreftet at de har lest og samtykket i følgende:

  • Oppføring på oppdretterlista er gratis.
  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter bør som hovedregel følge klubbens retningslinjer for avl.
  • Oppdretter skal ha kennelnavn godkjent av FCI.
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK og NKKs etiske retningslinjer for avl og oppdrett skal følges.
  • Oppdretter oppfordres til å skaffe seg all kunnskap om oppdrett som tilbys innen NKK og NRK, herunder oppdretterskolen i NKK, og RAS for egen rase.
  • Oppdretter er forpliktet til å opptre på en slik måte at NRKs formål og anseelse(ref. §2-1 i NRKs lover)

I tillegg forplikter oppdretter seg til å lese igjennom og sette seg godt inn i RAS (Rasespesifikk avlsstrategi) for toller.

– Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

– Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

– Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

Ønsker du å registrere deg som oppdretter gjør du det HER

Bekreftelsen sendes inn i egen e-post til post@retrieverklubben.no.

Agder
adorea_logo_hjerte_left-2

Adorea

Gunn Tove Espeland

4848 Arendal

412 28 134

gunntove@hotmail.com

www.kenneladorea.com

Lauvstua

Lauvstua

Anne-Lise Holte, Kristine Gallagher & Cicilie Knutsen

4634 Kristiansand S

98 05 99 44 (KG)

lauvstua@gmail.com (KG)

www.lauvstua.no

Innlandet

Arbeidslykke

Hege Ingebrigtsvoll Feragen

2500 Tynset

91313347

hegeif@hotmail.com

tollerparken

Tollerparken

Guro Nordhagen & Ronny Lillebakken

2324 Vang På Hedmark

99 73 55 00 / 99 03 85 93

guronordhagen@hotmail.com

www.tollerparken.com

Original_png

Blominton

Mie Stormanger

1363 Høvik

484 01997

blominton.kennel@gmail.com

blominton.com

IMG_5473

Multestua

Nina W. Nilsen

2219 Brandval

404 11 386

multestua@gmail.com

multestua.blogspot.no

787743F2-2D1C-4B01-BB89-4ED966D64848

Rinova

Tina Therese Edvardsen

2610 Mesnali

977 42 048

tin@edvardsen.as

29872082_1858733077751707_9056065088718149624_o

Synnfjell

Mari Kværnsveen

Gamlebyvegen 77
2880 Nord Torpa

412 69 461

mariklopp@live.no

www.synnfjell-kennel.com

Tollertunet

Grethe Langseth

3535 Krøderen

gre-t@hotmail.com

www.tollertunet.net

Møre og Romsdal

Carve Canem

Beathe Pilskog

6065 Ulsteinvik

900 97 132

kennel@carvecanem.no

www.carvecanem.no

Oslo
Kennel Chrilikas

Chrilika

Kate Iren og Christel Tangnes

0672 Oslo

936 16 880

chrilika@hotmail.com

www.chrilika.wordpress.com/

Tigerstaden

Brit Haarklou Mathisen

0586 Oslo

924 46 559

tigerstaden.kennel@gmail.com

www.facebook.com/Tigerstadenkennel

Rogaland
Kennel Tolleråsen

Tolleråsen

Åse Berg

4380 Hauge i Dalane

951 30 872

asebergen@gmail.com

www.ase-berg.net

Troms og Finnmark
Red Temptations

Red Temptations

Hilde Schjelderup


9475 Borkenes

+47 915 60 489

hilde.schjelderup@gmail.com

Fredstad

Marit Haugan

9024 Tomasjord

95929553

marithaugan@icloud.com

Nordlystolleren

Nordlystolleren

Linn og Ole-Morten Smith

9900 Kirkenes

926 61 129

linngronlie@hotmail.com

www.facebook.com/nordlystolleren/

37124618_10156260628207419_2362517847168516096_o-1

Shetoll

Maria Niskasaari

9440 Evenskjer

455 04 935

kennel-shetoll@hotmail.com

www.facebook.com/kennelshetoll/

Kennel Turbofox

Turbofox

Trude Kleven

9402 Harstad

950 13 485

kennelturbofox@gmail.com

www.turbofox.net

Trøndelag
inlicio-logo-700pix

Inlicio

Johanna Järnegren & Henrik Jensen

7224 Melhus

918 97 148

post@inlicio.com

www.inlicio.com

dsc_0209

Redrivals

Elisabeth Løhre

7232 Lundamo

976 66 406

elsofus@hotmail.com

www.redrivals.com

kennel vakre meløy 3)

Vakre Meløy

Marita Spigseth

7550 Hommelvik

958 27 909

kennelvakremeloy@gmail.com

https://www.facebook.com/Vakremeloy/

Vestfold og Telemark

Blazing Sun

Helene Harkjerr Gravdahl

3118 Tønsberg

971 98 431

helene@tolleren.com

www.tolleren.com

Na`amans

Sølvi Irene Rønnild

3174 Revetal

997 78 534

sronnild@gmail.com

Tilia garden

Hanne Marit Lindhagen

3145 Tjøme

915 15 488

hamlind55@hotmail.com

tollergrenda

Tollergrenda

Nina Jørgensen

Ø.Langøyvei 6
3783 Kragerø Skjærgård

402 39 362

tollergrenda@yahoo.com

Røvarbu’s

Ellen Horn Langeland

3140 Nøtterøy

934 55 910

Ellen@psykosofi.no

www.facebook.com/Trollunger- Røvarbu's

Vestland

Tollerjentene

Karen-Anne Stordalen og Laila Vindenes

5177 Bjorøyhamn

975 81 485

Laila@havheksen.no

Viken

Ayaquas

Tone Haakensen Hansen

Willy Moesveg 126, 2034 Holter

Kennelayaquas@gmail.com

08450E2B-1184-4BB6-A4FF-70F2AF0D6182

Toller Aronja

Ingrid Langvatn

Furutoppen 91
3440 Røyken

90922004

ingrid.langvatn@yahoo.no

1B6CB382-FF36-4188-91CB-86CAEB19E918

Rockferry

Jannicke R Sørensen

1640 Råde

91123079

jannickers@hotmail.com

www.rockferry-kennel.no

thumbnail_Givunja_farge

Givunja

Maiken Henriksen

1350 Lommedalen

936 36 579

maiken.henriksen@outlook.com

www.kennelgivunja.com

Lucky Duck

Kari Engen

1405 Langhus

932 25 496

tollerluckyduck@gmail.com

www.facebook.com/luckyducktoller/

Strandtollerne

Kirsten og Nina Fjeldsaa

1368 Stabekk

90605655

strandtollerne@gmail.com

www.strandtollerne.wixsite.com/strandtollerne