Norsk Retrieverklubb

Nova scotia duck tolling retriever

Oppdretterliste

Oppdrettere som står oppført på denne listen har bekreftet at de har lest og samtykket i følgende:

  • Oppføring på oppdretterlista er gratis.
  • Oppdretter må være medlem av Norsk Retrieverklubb
  • Oppdretter bør som hovedregel følge klubbens retningslinjer for avl.
  • Oppdretter skal ha kennelnavn godkjent av FCI.
  • Valpene må la seg kunne registrere i NKK og NKKs etiske retningslinjer for avl og oppdrett skal følges.
  • Oppdretter oppfordres til å skaffe seg all kunnskap om oppdrett som tilbys innen NKK og NRK, herunder oppdretterskolen i NKK, og RAS for egen rase.
  • Oppdretter er forpliktet til å opptre på en slik måte at NRKs formål og anseelse(ref. §2-1 i NRKs lover)

I tillegg forplikter oppdretter seg til å lese igjennom og sette seg godt inn i RAS (Rasespesifikk avlsstrategi) for toller.

– Oppdretterlisten er et markedsføringstiltak for å skille klubbens oppdrettere fra andre oppdrettere. Oppdrettere på listen innehar et minimumskrav til oppdrettere satt av raseklubben. Dette er ingen garanti for at valpene blir bedre, det er kun en synliggjøring av klubbens oppdrettere.

– Oppdretter er selv ansvarlig for sine kombinasjoner og ethvert kjøp er en bindene avtale mellom oppdretter og kjøper.

– Klubben kan bistå med råd og veiledning til valpekjøpere, men innehar ikke noe juridisk ansvar.

Ønsker du å registrere deg som oppdretter gjør du det HER

Bekreftelsen sendes inn i egen e-post til post@retrieverklubben.no.

Agder
adorea_logo_hjerte_left-2

Kennel Adorea

Gunn Tove Espeland

4848 Arendal

412 28 134

gunntove@hotmail.com

www.kenneladorea.com

kennel dc

Kennel DuckCharmer’s

Odd Arne Grødem & June Anderson

4550 Farsund

901 42 484

post@duckcharmers.com

www.duckcharmers.com

Lauvstua

Kennel Lauvstua

Anne-Lise Holte, Cicilie Knutsen & Kristine Gallagher

4634 Kristiansand S

900 50 367 (ALH), 98 05 99 44 (KG)

lauvstua@online.no (ALH), lauvstua@gmail.com (KG)

www.lauvstua.no

Innlandet
tollerparken

Kennel Tollerparken

Guro Nordhagen & Ronny Lillebakken

2324 Vang På Hedmark

99 73 55 00 / 99 03 85 93

guronordhagen@hotmail.com

www.tollerparken.com

Original_png

Blominton kennel

Mie Stormanger

1363 Høvik

484 01997

blominton.kennel@gmail.com

blominton.com

IMG_5473

Kennel Multestua

Nina W. Nilsen

2219 Brandval

404 11 386

multestua@gmail.com

multestua.blogspot.no

29872082_1858733077751707_9056065088718149624_o

Kennel Synnfjell

Mari Kværnsveen

Gamlebyvegen 77
2880 Nord Torpa

412 69 461

mariklopp@live.no

www.synnfjell-kennel.com

Kennel Tollertunet

Grethe Langseth

3535 Krøderen

gre-t@hotmail.com

www.tollertunet.net

Møre og Romsdal

Kennel Carve Canem

Beathe Pilskog

6065 Ulsteinvik

900 97 132

kennel@carvecanem.no

www.carvecanem.no

Oslo
Kennel Chrilikas

Kennel Chrilika

Kate Iren og Christel Tangnes

0672 Oslo

936 16 880

chrilika@hotmail.com

www.chrilika.wordpress.com/

Kennel Tigerstaden

Brit Haarklou Mathisen

0586 Oslo

924 46 559

tigerstaden.kennel@gmail.com

www.facebook.com/Tigerstadenkennel

Rogaland
Kennel Tolleråsen

Kennel Tolleråsen

Åse Berg

4380 Hauge i Dalane

951 30 872

asebergen@gmail.com

www.ase-berg.net

Kennel Tussatolleren

Jorunn Skjæveland

4056 Tananger

970 01 673

tussatolleren@hotmail.com

www.tussatollerenkennel.com

Troms og Finnmark

Kennel Fredstad

Marit Haugan

9024 Tomasjord

95929553

marithaugan@icloud.com

Nordlystolleren

Kennel Nordlystolleren

Linn og Ole-Morten Smith

9900 Kirkenes

926 61 129

linngronlie@hotmail.com

www.facebook.com/nordlystolleren/

37124618_10156260628207419_2362517847168516096_o-1

Kennel Shetoll

Maria Niskasaari

9440 Evenskjer

455 04 935

kennel-shetoll@hotmail.com

www.facebook.com/kennelshetoll/

Kennel Turbofox

Kennel Turbofox

Trude Kleven

9402 Harstad

950 13 485

kennelturbofox@gmail.com

www.turbofox.net

Trøndelag
Bebright

Be Bright

Elisabeth Dahl Norum

Rostadvegen 357
7670 Inderøy

928 46 122

Elisabeth@bebright.no

www.bebright.no

inlicio-logo-700pix

Kennel Inlicio

Johanna Järnegren & Henrik Jensen

7224 Melhus

918 97 148

post@inlicio.com

www.inlicio.com

dsc_0209

Kennel Redrivals

Elisabeth Løhre

7232 Lundamo

976 66 406

elsofus@hotmail.com

www.redrivals.com

kennel vakre meløy 3)

Kennel Vakre Meløy

Marita Spigseth

7550 Hommelvik

958 27 909

kennelvakremeloy@gmail.com

https://www.facebook.com/Vakremeloy/

Vestfold og Telemark

Kennel Blazing Sun

Helene Harkjerr Gravdahl

3118 Tønsberg

971 98 431

helene@tolleren.com

www.tolleren.com

Kennel Na`amans

Sølvi Irene Rønnild

3174 Revetal

997 78 534

sronnild@gmail.com

Kennel Tilia garden

Hanne Marit Lindhagen

3145 Tjøme

915 15 488

hamlind55@hotmail.com

Røvarbu’s

Ellen Horn Langeland

3140 Nøtterøy

934 55 910

Ellen@psykosofi.no

www.facebook.com/Trollunger- Røvarbu's

Vestland

Tollerjentenes kennel

Karen-Anne Stordalen og Laila Vindenes

5177 Bjorøyhamn

975 81 485

Laila@havheksen.no

Viken
jakttr

Cruznova’s Kennel

Silje Alexandra Gressløs Juliussen

Ertevannveien 425
1894 Rakkestad

95846197

silje_juliussen@hotmail.com

www.cruznova.com

1B6CB382-FF36-4188-91CB-86CAEB19E918

Rockferry Kennel

Jannicke R Sørensen

1640 Råde

91123079

jannickers@hotmail.com

www.rockferry-kennel.no

thumbnail_Givunja_farge

Kennel Givunja

Maiken Henriksen

1350 Lommedalen

936 36 579

maiken.henriksen@outlook.com

www.kennelgivunja.com

Kennel Lucky Duck

Kari Engen

1405 Langhus

932 25 496

engenka@gmail.com

www.facebook.com/luckyducktoller/

Strandtollerne

Kirsten og Nina Fjeldsaa

1368 Stabekk

90605655

strandtollerne@gmail.com

www.strandtollerne.wixsite.com/strandtollerne