Vi starter opp med kurs i Rally lydighet klasse 1 /Intro,
torsdag 21.august kl. 19.15 – 20.45 i Trondheim Hundehall del A.
Kurset vil gå over 6 torsdagskvelder, og kursholder er
Eirin Dahl fra Sportshunder.
Ha det gøy med hunden – Rallylydighetskurs for klasse 1
Rallylydighet er en lystbetont og variert treningsform for hund og eier, enten du ønsker å konkurrere eller du ønsker å aktivisere hunden og øke samhandlingen dere imellom. Kurset er ment for de som ønsker å starte i klasse 1, og vil fokusere på en innføring i sporten,hvordan dere kan legge opp treningen fremover, trening på overganger mellom øvelser, baneoppsett og samspill.
For at dere skal få mest mulig ut av kurset er det en stor fordel om hunden allerede mestrer grunnleggende ferdigheter som kontakt, sitt, ligg og gå pent i bånd, treningen vil uansett bli tilpasset det stadiet du og din hund er på, men om grunnmomentene ikke er på plass vil vi heller anbefale et grunnferdighetskurs i første omgang. All trening er basert på positive læringsmetoder.
Velkommen til et hyggelig kurs og vær forberedt på å bli bitt av «basillen»!
Kurset holdes av i samarbeid med Sportshunder, med Eirin Dahl som instruktør. Eirin trener og konkurrerer aktivt i rallylydighet, og er også utdannet dommer. Kurset har plass til fem ekvipasjer, men ved stor pågang får vi inn en ekstra instruktør og øker kapasiteten til åtte.
Kurset starter med teori og praksis torsdag 21/8, klokken 19.15-20.45, med påfølgende treninger de fem neste torsdagene. Kurset i sin helhet arrangeres innendørs i Trondheim hundehall, del A på Leinstrand. Spørsmål om kurset kan sendes til: kurs.trondheim@retrieverklubben.no
Påmelding:
Medlem NRK avd. Trondheim og omegn kr. 2300- , ikke medlem kr. 2600-
Betaling av deltakeravgift gjøres når du/dere har mottatt bekreftelse på kursplass.
Husk: Påmeldingen er bindende.
Betalingsinformasjon:
Norsk Retrieverklubb, avd. Trondheim og omegn, postboks 1645, 7430 Trondheim.
Kontonummer: 7874 05 73941
Innbetalingen merkes kursdeltagers navn og hvilket kurs.
Det er plass til fem ekvipasjer på kurset, ved stor pågang vil klubbens medlemmer ha fortrinnsrett.
HUSK: Påmeldingen er bindende. Du har plass når du har mottatt bekreftelse.