Årets dommere er Ragnhild Hammelbo og Irene Hegerberg
Prøveledere: lørdag – Linn Lundereng, søndag – Nina Vik.
Foreløpig plan for dømming lørdag: BK og EK Irene. AK Ragnhild.
Foreløpig plan for dømming søndag: BK og EK Ragnhild. AK Irene.
Vi tar forbehold om eventuelle endringer.
Jaktprøven holdes i terrenget tilhørende vakre Songli gård, som ligger ca 20 minutters kjøring fra Orkanger sentrum.
Påmelding og betaling jaktprøvene:
Påmelding og betaling foregår foregår via nkk.no. Deltagere som ikke er registrert i NKK fra før må opprette bruker på «min side» før de kan melde på til prøven. Prøvenunmmer er 20-24009 og 20-24010
Påmeldingsfrist er satt til 26. juli.
Det er satt en begrensning på antall deltakere. Det vil bli trukket ved overtallighet. Eventuell trekning vil skje så snart som mulig etter at påmeldingsfristen har gått ut.
Pris:
Alle klasser 450,- kr
I år vil det dessverre ikke bli mulighet å booke fullpensjon som tidligere, men vi håper å komme sterkere tilbake ved neste dobbeltprøve! For overnatting oppfordrer vi de som kan til å gå sammen og leie hus direkte av Songli gård, se https://www.songlia.no/ for booking (alternative hytter på gården som er ledige per 12.06.24 er Grytdalsstuggu (3 rom – 6 sengeplasser) og Nilsstuggu (3 rom – 8 sengeplasser) . Camping på stedet ordnes også direkte via Songli gårds hjemmeside. Vi håper å kunne invitere til festmiddag på lørdag. Påmeldte vil få invitasjon raskt etter påmeldingsfristen dersom dette blir mulig. Dommere og arrangør overnatter på stedet, og vi håper å se flere av dere der sammen med oss.
Vi har opprettet et facebookarrangement for jaktprøven: Songliprøven 2024
Som vi håper kan bidra i evt planlegging av overnatting og kjapp informasjon ut til deltakere.
Prøvene vil foregå i gangavstand (det lengste ca 1,5 km) fra gården.
Ellers finnes det muligheter i Orkanger og Trondheim for overnatting. Eksempler er
Orkla camping, Bårdshaug Herregård, Øysand Camping, Sandmoen bed and breakfast, eller sjekk Air bnb.
Husk vaksinasjonsbevis og ID. Det kan bli foretatt stikkprøver med chipleser.
Vi håper på ei vellykket helg med godt humør og god stemning. Vel møtt til jaktprøver i trivelige Trøndelag!