Norsk Retrieverklubb

Flatcoated retriever

Dual Purpose Flat

2016

Flatham’s Heev Et Biiln Jena
Flatham’s Heev Et Biiln Jena
  1. Flatham’s Heev Et Biiln Jena, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 116 poeng
  2. Flatham’s Jämen Jiverbåo, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 114 poeng
  3. Polar Circus Ronaldo, Tone Høyland, Gjerdrum, 106 poeng
  4. Stormy’s Victoria, Grete Iren Håkull, Egersund, 94 poeng
  5. Altaflat’s Playtime, Cate-Elin M. Haga, Kirkenes, 78 poeng
  6. Moonstruck Black Friday,, Jonna Vassbotn, Oslo, 71 poeng
  7. Flathounds Blackboy Catch, Svein Scheie, Kristiansand, 69 poeng
  8. Toffedream’s Oh Happy Day, Cate-Elin M. Haga, Kirkenes, 68 poeng
  9. Walkup’s Hard Headed Woman, Cate-Elin M. Haga, Kirkenes, 66 poeng
  10. Engsbodas Took A Doorway To Norway, Hilde Marthinsen, Ridabu, 64 poeng
  11. Flatnews Little Miss Sunshine, Stein Feragen, Hobøl, 61 poeng
  12. Skeppartorps Let’s Party, Karianne Hansen, Sarpsborg, 58 poeng
  13. Sukkertoppen’s Amethyst, Tove Annette Håkull, Egersund, 44 poeng

2015

  1. N CH N VCH Flatham’s Jämen Jiverbåo, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 132 poeng
  2. N CH Fonkebakkens Impressive Charlie, Karin M. Fagerås, Sokna, 91 poeng
  3. Flatham’s Heev Et Biiln Jena, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 86 poeng
  4. N JCH Polar Circus Ronaldo, Tone Høyland, Gjerdrum, 86 poeng
  5. N UCH SE U(u)CH Rudskog’s Best Wish, Eirin og Hans Ole Stenbro, Rakkestad, 86 poeng
  6. N VCH Walkup’s Hard Headed Woman, Cate-Elin M. Haga, Kirkenes, 80 poeng
  7. Iseldan’s Jackie Brown, Greta Hovde, Bodø, 78 poeng
  8. Altaflat’s Playtime, Cate-Elin M. Haga, Kirkenes, 77 Poeng
  9. Stormy’s Victoria, Grete Håkull, Egersund, 74 poeng
  10. Toffedreams Oh Happy Day, Cate-Elin M. Haga og Jørn Haga, Kirkenes, 65 poeng
  11. N VCH Rudskog’s Stormye Day, Eirin og Hans Ole Stenbro, Rakkestad, 57 poeng
  12. CIB CIE NORD DK UCH NCH Hermiroz Bring Back, Line Hovde, Råde, 54 poeng
  13. NJV-12 Flat Garden’s Elwen XXII, Kjersti Jensen og Jon André Breivik, Nordfjordeid, 53 poeng
  14. Flathound’s Blackboy Catch, Marianne S. Humborstad/Svein Scheie, Kristiansand, 36 poeng
  15. Lizzlog My Fair Lady, Jonna Vassbotn, Oslo, 28 poeng

2013

  1. NVCH Flatham’s De Fiir Laglöusa, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 128 poeng
  2. Flatham’s Jämen Jiverbåo, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 118 poeng
  3. Nord JCH Waternuts High and Mighty, Heidi Kvan, Stange, 106 poeng
  4. Polar Circus Ronaldo, Tone Høyland, Gjerdrum, 98 poeng
  5. Nord UCH Hermiroz Bring Back, Line Hovde, Råde, 82 poeng

2012

dual-purpose-2012

De tre beste dual flat, fra venstre: Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Flatham’s Jämen Jiverbåo og Flatham’s De Fiir Laglöusa. Foto: Rita Rasmussen.

  1. NVCH Flatham’s Flöjjli Opa Morna Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 132 poeng
  2. Flatham’s Jämen Jiverbåo Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 128 poeng
  3. Flatham’s De Fiir Laglöusa Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 124 poeng
  4. Polar Circus Ronaldo Tone Høyland, Gjerdrum, 102 poeng
  5. Nord UCH Hermiroz Bring Back, Line Hovde, Råde, 98 poeng
  6. Fonkebakken’s Impressive Charlie, Karin Fagerås, Sokna, 79 poeng
  7. Flat Garden’s Miia XXI, Ronny Øverli / Kjersti Jensen, Nordfjordeid, 75 poeng
  8. Flat Garden’s Charlotte XVI, Finn Thorsen / Jon Breivik, Skogbygda, 40 poeng

2011

flathams-de-fiir-laglousa

  1. Flatham’s De Fiir Laglöusa, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv 2 BTK, 120 poeng
  2. Polar Circus Ronaldo, Tone Høyland, Gjerdrum, 112 poeng
  3. NVCH Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 110 poeng
  4. Av-Zan-Iaz Glimrende Lhea, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 106 poeng
  5. Lykkejegerens Bellevie, Ann Cathrin Solbakken, Asker, 88 poeng
  6. Av-Zan-Iaz Black Kellie, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 83 poeng
  7. NUCH SU(u)CH NVV-11 Fab Four’s Feel Free, Anne Lise Bøhler og  Anne Mette Sletthaug, Sandefjord, 81 poeng
  8. Flatham’s Jämen Jiverbåo, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 80 poeng
  9. N VCH Almanzas Work Of Art, Elin Kipperberg og Kjell Arne Sætre, Ålesund, 78 poeng
  10. Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 78 poeng
  11. Av-Zan-Iaz Mystiske Scott, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 72 poeng
  12. Av-Zan-Iaz Inspirerende Cox Nacke, Gunnar-Erik Torhaug, Undrumsdal, 71 poeng
  13. Fab Four’s Face to Face, Anne Lise Bøhler og Anne Mette Sletthaug, Sandefjord , 66 poeng
  14. Flatterhaft Fifty sju, Ulla Grudt, Levanger, 64 poeng
  15. N SE VCH Black-Flat’s Fairytale, Elin Kipperberg, Ålesund, 62 poeng

2010

  1. NVCH Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 128 poeng
  2. NVCH Flatterhaft  Winter Thyme, Rita Rasmussen, Lakselv, 112 poeng
  3. Av-Zan-Iaz Black Kellie, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 104 poeng
  4. Av-Zan-Iaz Glimrende Lhea, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 94 poeng
  5. Flatham’s De Fiir Laglöusa, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv , 89 poeng
  6. NUCH Alddagas Black Zulu, Tonje K. Halvari, Tana, 83 poeng
  7. Av-Zan-Iaz Inspirerende Cox Nacke, Gunnar Torhaug, Våle, 80 poeng
  8. Gunways Magic Night, Tonje K. Halvari og Håkon Kjølås, Tana, 78 poeng
  9. NUCH NordUV-02 NVCH Aniara’s Vasco Da Gama, Brit-Elin Monsen, Sandefjord , 61 poeng
  10. Alddagas Sorbus Aucuparia, Tonje K. Halvari og Håkon Kjølås, Tana, 56 poeng
  11. Lykkejegerens Roncevie, Randi Mæhla og Bjørn W.R. Hoel, Jessheim, 35 poeng

2009

  1. N VCH Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 128 poeng
  2. N VCH Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 120 poeng
  3. Marco, Marianne Humborstad/Svein Scheie, Kristiansand, 112 poeng
  4. N VCH Flatterhaft Winter Thyme,  Rasmussen, Lakselv, 92 poeng
  5. N CH Covenstead Final Point, Erik Bostad og Nina Skjelbred, Gjøvik, 90 poeng
  6. Gunways Magic Night, Tonje K. Halvari/Håkon Kjølås, Tana, 87 poeg
  7. Fosliskrentens Give Me Five,  Marianne Humborstad/Svein Scheie, Kristiansand , 76 poeng
  8. Alddagas Black Zulu, Tonje K. Halvari, Tana, 75 poeng
  9. Flatham’s De Fiir Laglöusa, Rita Rasmussen, Lakselv, 62 poeng
  10. Flat Garden’s Charlotte XVI, Aud Grete Hanson/Finn A. Thorsen/Jon A. Breivik, Rasta, 39 poeng

2008

  1. N VCH Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, 123 poeng
  2. Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik, 122 poeng
  3. Flatterhaft Winter Thyme, Rita Rasmussen, Lakselv, 104 poeng
  4. Spader Damens Wild Thing, Kenneth Ryland, 103 poeng
  5. IntUCH NCH SUCH FinUCH SV-06 Almanza Your Wish Is My Command, Jonna Vassbotn, Oslo, 96 poeng
  6. Napadas Great Odin, Wenche M. Bredsten og Jostein Siring, Fevik, 83 poeng
  7. N UCH NordUV-02 Aniara’s Vasco Da Gama, Brit-Elin Monsen, Sandefjord, 82 poeng
  8. Marco, Marianne Humborstad og Svein Scheie, 80 poeng
  9. Fosliskrentens Gift for Granny, Karin Fagerås, Sokna, 80 poeng
  10. Alddagas Black Zulu, Tonje K. Halvari, Tana, 80 poeng
  11. N UCH Covenstead Final Point, Erik Bostad og Nina Skjelbred, Gjøvik, 79 poeng
  12. Flatham’s De Fiir Laglöusa, Rita Rasmussen, Lakselv, 68 poeng
  13. Napadas Hårek, Linda Beathe og Tormod Dalane, Øvrebø, 66 poeng
  14. Av-Zan-Iaz Glimrende Lhea, Anita Iversen og Kjell Gulliksen, Sandefjord, 66 poeng
  15. Aniara’s Marco Polo, Cato Monsen, Sandefjord, 58 poeng
  16. Fosliskrentens Give Me Five, Marianne Humborstad og Svein Scheie, 42 poeng
  17. Napada’s Herr Bacchus, Beathe Nes, Fåberg, 36 poeng

2007

  1. N VCH Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 120 poeng
  2. N CH Rudskog’s Mister Emil, Siri Svihus og Knut Horvei, Høvik, 108 poeng
  3. Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik/Rita Rasmussen, Lakselv, 108 poeng
  4. Flatterhaft Winter Thyme, Rita Rasmussen, Lakselv, 106 poeng
  5. N UCH Covenstead Hot Point, Kristin Skjerven og Alina Fontes, Hønefoss, 82 poeng
  6. N UCH Bezonian Gemini, Cathrine Thaulow, Asker, 81 poeng
  7. N UCH Tårpilens Bogart, Kristine Hansen, 79 poeng
  8. N S U(u)CH Heirofia’s West Side Story, Nina Skjelbred, 76 poeng
  9. Covenstead Final Point, Erik Bostad og Nina Skjelbred, Gjøvik, 69 poeng
  10. Lireena’s Judith Josephine, Lise Reehorst, 68
  11. Fosliskrentens Gift for Granny, Karin Fagerås, Sokna, 65 poeng
  12. Napada’s Great Odin, Wenche M. Bredsten og Jostein Siring, Fevik , 62 poeng
  13. Toffedreams Revolution, Siri Svihus, Høvik, 58 poeng
  14. Torpedos Bridgestone, Hanne Moen, Oslo, 58 poeng
  15. Duckstream Alva’s Garp, Anne Lise S. Berg, Gjøvik, 52 poeng
  16. Fab Four’s Follow Your Dream, Henriette Paus Røhrt og Herman Røhrt, Oslo, 51 poeng
  17. Arminzeras Dressed to the Nines, Jon Ringsevjen, Oslo, 29 poeng

2005

  1. Golden Zero’s Wizard 1 Destiny, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 132 poeng
  2. Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv , 130 poeng
  3. N CH Rudskog’s Mister Emil, Siri Svihus og Knut Horvei, Høvik, 110 poeng
  4. Flatham’s Flöjjeli Opa Morna, Nils-Gunnar Korsvik/Rita Rasmussen, Lakselv, 82 poeng
  5. Flatterhaft Winter Thyme, Rita Rasmussen, Lakselv, 79 poeng
  6. Hempt’s James Bonzo, Elin van Gasteren, Kristiansand, 72 poeng
  7. Golden Zero’s Winter Darling, Cecilie og Knut Haug, Kvaløysletta, 67 poeng
  8. Lireena’s Judith Josephine, Lise Reehorst, Homborsund, 66 poeng
  9. Marco, Marianne Humborstad/Svein Scheie, Kristiansand, 35 poeng
  10. Fosliskrentens Gift for Granny, Karin Fagerås, Sokna, 25 poeng
  11. Björshults Transfigure, Ann-Olaug Toftesund, Sykkylven, 24 poeng

2004

  1. Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 136 poeng
  2. Golden Zero’s Wizard Destiny, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 126 poeng
  3. N CH Rudskog’s Mister Emil, Siri Svihus og Knut Horvei, Høvik, 124 poeng
  4. Calebri’s Gwen Torrence, Britt A. Clausen, Hammerfest, 86 poeng
  5. N UCH Nord UV-02 Aniaras Vasco Da Gama, Brit-Elin Monsen, Sandefjord, 83 poeng
  6. Golden Zero’s Winter Darling, Cecilie og Knut Haug, Kvaløysletta, 79 poeng
  7. NV-03-04 FinV-04 NordUCH Almanza Far & Flyg, Jonna Sandén, Oslo,  79 poeng
  8. Duckstream Cragganmore, Bjarne Holm, Spydeberg, 68 poeng
  9. N S LCH Polar Circus Berit, Turid Vian, Leknes, 65 poeng
  10. Flatterhaft Winter Thyme, Rita Rasmussen, Lakselv, 60 poeng
  11. Sol-Ham-Nas Wanted Cleopatra, Nina og Karin Fagerås, Sokna, 51 poeng
  12. Marco, Marianne Huborstad og Svein Scheie, Kristiansand, 30 poeng

2003

  1. Rudskog’s Mister Emil, Siri Svihus og Knut Horvei, Høvik, 128 poeng
  2. Golden Zero’s Wizard Destiny, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 128 poeng
  3. Arthur of Amesbury, Kirsten Norberg, Elverum, 99 poeng
  4. Golden Zero’s Wizard Equality, Nils-Gunnar Korsvik, Lakselv, 88 poeng
  5. Nord UV -02 Aniara’s Vasco Da Gama, Brit-Elin Monsen, Sandefjord, 82 poeng
  6. Calebri’s Gwen Torrence, Britt A. Clausen, Hammerfest , 76 poeng
  7. Chiwalis Sic Itur Ad Astra, Ulla Grudt, Levanger, 25 poeng