Norsk Retrieverklubb

Labrador retriever

Heder og ære

 

img_0164

Oversikt over labradorer som utmerker seg i jakt og på utstilling.

36D4A143-703B-4A28-9B0B-8404BCD76A1C

Årets dual purpose labrador i 2017- NORD U(U)CH N SE VCH Mementos Puccini

Vi gratulerer til eier og oppdretter Torunn Sørbye!

Øvrige resultater finner du HER.

Licithas ærespris 2017
Mestvinnende labrador 2017

IMG_3426

1.     N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley’s Carmen Sofie                                    90,1p
Eier: Sven Slettedal                                                            Oppdretter: Sven Slettedal

B6B3F584-E6B0-4F93-949D-86F0FCFFDD0A

2. NORD UCH DKV-16 SEV-16 Lemony’s Jaffa                                                                     75p
Eier: Kari Henie                                                                                Oppdretter: Kari Henie

IMG_2394

3. C.I.E. NORD UCH Mementos Eugene                                                                                    65,7p              Eier: Torunn Sørbye og Liv Snoen                                     Oppdretter: Torunn Sørbye

4. NORD U(U)CH N SE VCH Mementos Puccini                                                                                55,1p
Eier: Torunn Sørbye                                                                              Oppdretter: Torunn Sørbye

5. Mambrinos Imogen                                                                                                                               48,9p
Eier: Jan Roger Sauge                                                                       Oppdretter: Jan Roger Sauge

6. NORD UCH NORDJV-14 NJV-14 NORDV-14 DKV-16 NV-17 Lemony’s Ivory                       46,4p
Eier: Kari Henie                                                                                       Oppdretter: Kari Henie

7. Mementos Izarra                                                                                                                                      46p
Eier: Torunn Sørbye                                                                         Oppdretter: Torunn Sørbye

8. NORD UCH EUJW-15 NJV-15 Narjana’s Olah Octavian                                                              44,9p
Eier: Silje Hveding Gulstad     Oppdretter: Silje Hveding Gulstad, Torill Hanstad og Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen

9. Richbourne Take Care                                                                                                                           44,6p
Eier: Jan Roger Sauge                                                                     Oppdretter: Susanna E M Wiles

10. N UCH Surprising’s Kimbo                                                                                                                44,2p
Eier: Ola Øyjordsbakken                                                  Oppdretter: Eva Mjelde og Anne Mjelde

Pinsearrangementet 2017 er nå overstått og ble holdt på Skarnes. Nytt av året var at også WT gikk på samme sted. Vi hadde en uoffisiell kåring av beste dual purpose labrador med tellende resultat fra utstilling søndag og WT mandag. 7 labradorer deltok og her er resultatene.

Carmals Kitas Prince 103,5 p
Huntingmate Brasse’s Fenrik 96 p
Mementos Puccini 85,4 p
Labcas You Got the Power 70,8 p
Narjana’s Okidoki Ornellah 66 p
Plankebyens Rising Star 62 p
Labcas Adorable Aisa 53,6

 

Pinsens beste dual purpose labrador - Carmals Kitas Prince, eid og ført av Therese Sæberg.
Pinsens beste dual purpose labrador – Carmals Kitas Prince, eid og ført av Therese Sæberg.

 

Torunn Sørbye og Poppe (Mementos Puccini).
Torunn Sørbye og Poppe (Mementos Puccini).

 

Narjana's Okidoki Ornellah, eid og ført av Ann-Kristin Elstad.
Narjana’s Okidoki Ornellah, eid og ført av Ann-Kristin Elstad.

 

Gratulerer alle sammen og vi håper at flere vil delta på liknende arrangement i fremtiden.

Oversikt over mestvinnende labrador på utstilling i 2016

waterlines-sasso
1. NUCH SE DK U(u)CH HeJW-12 Waterline’s Sasso                 87,7p
Eier: Jan Roger Sauge                                   Oppdretter: Eva Vilamo

 

Pashkira's Jojo Apporter
2. NUCH Se U(u)CH Pashkira’s Jojo Apporter                                                   77,0p
Eier: Berit Lund                                               Oppdretter: Berit Lund

 

surprising's Julia
3. NUCH Surprising’s Julia                                                                65,1p
Eier: Eva Mjelde                                             Oppdretter: Eva og Anne Mjelde

4. NUCH SE U(u)CH Mementos Eugene                                        58,5p
Eier: Torunn Sørbye / Liv Snoen                Oppdretter: Torunn Sørbye

5. EUJW-15 NJV-15 Narjana’s Olah Octavian                               43,3p
Eier: Silje C. H. Gulstad                                Oppdretter: Torill Hanstad / Silje og Tarjei Hveding

6. NUCH Rastigaissas Heilo                                                              41,9p
Eier: Patricia DE Wilde                                  Oppdretter: Anne-Margrete Krohg

7. NUCH Surprising’s Indigo                                                            41,2p
Eier: Geir Paulsen                                          Oppdretter: Eva og Anne Mjelde

8. NUCH Surprising’s Ian                                                                  40,7p
Eier: Jan-Oddvar Tysnes                              Oppdretter: Eva og Anne Mjelde

9. NUCH Ville Wilma’s Augusta                                                       38,1p
Eier: Camilla Aronsen                                   Oppdretter: Camilla og Kari Aronsen

10. C.I.E. NUCH SEU(u)CH SEV-14 Mementos Wilona                   35,1p
Eier: Torunn Sørbye / Trude Kristensen   Oppdretter: Torunn Sørbye

Årets jaktretriever 2016: 

N JCH NRMJ-15 NEV-15-16 Meadowlark Ballyrush, eier og fører: Per A. Lier

Per Lier og Meadowlark Ballyrush gjentar bedriften fra i fjor og er årets jaktretriever 2016 . Ekvipasjen hadde et fantastisk år i 2016 hvor de vant den norske eliteprøven (NEV2016), ble nummer to i mesterskapshelgen (2.NJRM), tok 1. premie med Cert på A-prøve i Danmark og 1:EK med HP på norsk B.prøve.

IMG_1237

Andre labradorer som hevdet seg i konkurransen:

5. Inger Elden m/Masterkey’s Fax Sprint
6. Therese Sæberg m/Carmal’s Kitas Prince
7. Frank Hermansen m/Copperbirch Faldo

Vi gratulerer!

Årets jaktretriever 2015:

N JCH NRMJ-15 NEV-15 Meadowlark Ballyrush, eier og fører: Per A. Lier

per-arets-jaktretriever

Årets jaktretriever 2014:

N JCH, S JCH Djurbergas Dikes Flycatcher, eier og fører Trond Pettersen

trondogkalle-2

Årets jaktretriever 2013:

Searover Kits Poker, eier og fører: Morten Egeberg

i286541539253706141-_szw480h1280_

image

En mann med ekstra god grunn til å smile! Sven Slettedal, norsk dommer og oppdretter av labrador retriever, oppnådde i juni i år et mål som for mange bare virker å være en fjern drøm. Hans Fieldvalley’s Carmen Sofie ble kronet med tittelen Gb Sh ch etter at hun ble BIS og tok sitt tredje og utløsende cc under the Labrador Retriever Clubs 100-års jubileum i Stoneleigh Park 11. juni i år. F. Carmen Sofie er åttende generasjon i hans oppdrett og hun er en kombinasjon etter CIE N SE UCH SEVV-14-15  Tjotte’s Lover Under Cover x  N UCH NV-14 NORDV-14 Fieldvalley’s Zandra.

image

Tispene ble dømt av Carole Coode (Warringah’s) og hannhundene ble dømt av David Craig (Foulby/Davricard), referee var Richard Edwards (Lasgarn). Totalt var det påmeldt 371 labradorer – det er sannelig en fantastisk prestasjon å vinne i dette selskapet. F. Carmen Sofie er den første norskoppdrettede hunden som også er i norsk eie som oppnår denne tittelen, de to andre norskoppdrettede hundene var NUCH Se U(U)CH Gb Sh ch Mambrinos Spellbound of Carpenny og Gb Sh ch Aditis Becky of Foxrush. Hun er også unik i nordisk sammenheng, fra Finland har to hunder oppnådd samme tittel (Waterline’s le Bon og Follies Ivar), men hun er den eneste hunden som har vært i norsk og nasjonal eie.

image

N GB UCH NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley’s Carmen Sofie

Norsk retrieverklubb og raseråd labrador gratulerer så mye!

carmals-kitas-prince

Årets dual purpose labrador i 2015 – NO JCH SE JCH CARMAL’S KITAS PRINCE

Øvrige resultater finner du HER.

 

image

SJCH Viltvårdarns Riska
Eier: Ragnhild Birkestrand

(mer…)

image

Vi gratulerer eier, Helen G. Debuse med N JCH på:

N JCH Labdom Roe

Falcon tok sin siste 1.EK der det virkelig teller; i Rogaland! Han ble også historisk ved å vinne NRK’s første offisielle A-prøve i 2014. Falcon deltok på Norges lag som tok gull under Nordisk mesterskap 2014 og fikk bronsje under det individuelle mesterskapet samme helg!

N SE JCH Carmal’s Kitas Prince (f. 2009) gjentok bedriften fra i fjor og ble nok en gang årets dual purpose labrador retriever, og vant med sine 82 poeng. Eier og fører: Therese Sæberg. Vi gratulerer!

Fotograf: Sarita Winsevik

Resultatliste

image

NJCh Meadowlark Yr Wyddfa
eier: Hege Christin Dahl
oppdretter: Birgitta Staflund-Wiberg og Janne Wiberg

foto:Sarita Winsewik

(mer…)

image
N JCH Guri Malla’s Clin Cokos
Eier: Trond Pettersen
Oppdretter: Guri Eggen
Kennel Guri Malla

2010: Gullsteinens El Paso

2008: NORD UCH Licithas Terje Vigen – resultatliste

2007: Int Norduch Such Nvch KbhV-03 Mementos Wagner – resultatliste

2006: Int Norduch Such Nvch KbhV-03 Mementos Wagner – resultatliste

2005: N CH SUCH N JCH Aurora Apporter – resultatliste

2004: N CH SUCH N JCH Aurora Apporter – resultatliste

2003: N CH Pashkira’s Aurora Apporter – resultatliste

2002:  N CH Pashkira’s Aurora Apporter – resultatliste

2001: GB INT NORD CH Carpenny Walpole

Licithas ærespris – 2015

 

image
1. NUCH SE (u)UCH Mementos Wera                                       Eier: Torunn Sørbye 78,5p
2. NUCH SE (u)UCH Kimvalley Star Gazer At Farnfield.      Eier: Jan Roger Sauge 68,8p
3. NUCH SE (u)UCH HeJW-12 Waterlines Sasso                    Eier: Jan Roger Sauge 52,9p
4. Surprisings Julia                                                                      Eier: Eva Mjelde 51,1p
5. Fieldvalleys Chester                                                    Eier: Jorann Ruenes Rønning 50,4p
6. NUCH SE (u)UCH Mementos Eugene                                   Eier: Torunn Sørbye 44,1p
7. Surprising’s Idris.                                                                       Eier: Tonje Tysnes 44,0p
8. NJV-14 NORDJV-14 Fieldvalley’s Carmen Sofie                 Eier: Sven Slettedal 40,6p
9. NUCH Lemonys Hold The Line                                             Eier: Kari Henie 38

image

N JCH Carmal’s Kitas Prince
Oppdretter: Anders Carlsson og Mirjam Axner
Eier: Therese Sæberg

(mer…)

Resultater 2014

1 Mementos Wilona 
Eier: Torunn Sørbye
84,4 p
2 Waterlines Sasso
Eier: Jan Roger Sauge
80,8 p
3 Lemony’s Ivory
Eier: Kari Henie
69,4 p
4 Fieldvalley’s Zandra
Eier: Sven Slettedal
61,0 p
5 Mambrinos Fly The Flag
Eier: Jan Roger Sauge
58,4 p
6 Pashkira’s Gogo Apporter
Eier: Berit Lund
55,4 p
7 Surprising’s Valiant
Eier: Eva og Anne Mjelde
55,2 p
8 Eyecatching Trendmodel
Eier: Siv Sandø og Jan-Petter Juberg
52,8 p
9 Labcas Xtra Gavant
Eier: Kristin Vinsrygg
52,4 p
10 Surprising’s Heather
Eier: Eva Mjelde
51,1 p

NUCH SEU(u)CH Mementos Mario er årets vinner av Licitha Trofeet 2013

NUCH SEU(u)CH Mementos Mario er årets vinner av Licitha Trofeet 2013
 
1.
71,2p
NUCH SEU(u)CH Mementos Mario
Eier: Torunn Sørbye, Nordkisa
 
2.
70,4p
NJV-11 NUCH NV-12 Fieldvalley’s Zelma
Eier: Sven Slettedal,Vennesla
 
3.
66,2p
NUCH Pashkira’s Go Go Apporter
Eier: Berit Lund, Skarnes
 
4.
59,1p
N SE UCH Rosepath Supergirl
Eier: Camilla Aronsen, Haugesund
 
5.
55,4p
NUCH Bare-Bra’s Ecko
Eier: Ingegjerd Jensen, Tromsø
 
6.
50,7p
NUCH SEU(u)CH Skogvik’s Diezel
Eier: Ann Sissel Paulsen, Tromsdalen
 
7.
49p
Mambrinos Viking
Eier: Jan Roger Sauge, Vestmarka
 
8.
48p
NUCH NV-10 Klungerhaugen’s Quality
Eier: Aud Presthus, Ølve
 
9.
43,1p
NUCH Rastigaissas Heilo
Eier: Patricia De Wilde, Bergsfjord
 
10.
41,5p
Labcas Xtra Gavant
Eier: Kristin Vinsrygg, Haugesund

2012: Mementos Kelly

2011: NUCh. NordV-10 NV-11 Fieldvalley Yatzy Mertoun – resultatliste

2010: Klungerhaugens Quality – resultatliste

2009: Mambrinos Smasher – resultatliste

2008: Surprisings Valiant – resultatliste

2007: NUCH Surprising Rosanna – resultatliste

2006: NUCH NV-05 Mementos Fantasia – resultatliste

2005: N S UCH SV-04 Mambrinos Mina – resultatliste

2004: INT NORD UCH NSVCH Mementos Wagner – resultatliste

2003: NUCH NV-02 NORD-V 02 Surprisings Louisa – resultatliste

2002: NUCH NV-02 NORD-V 02 Surprisings Louisa – resultatliste

2001: Mambrinos Gertie