Norsk Retrieverklubb

Aktivt Hundeliv!

Rabatter på gentesting

0x0

Norsk Retrieverklubb og raseråd labrador har fått til en samarbeidsavtale med amerikanske Paw Print Genetics og vi kan nå tilby rabatter på gentester for alle klubbens medlemmer.

Klubbens medlemmer vil få 40% på alle enkelttester og 50% rabatt på alle breed-specific panels. For å maksimere rabatten bør medlemmer legge inn bestillinger på hunder som det skal utføres enkelttester på, og legge inn en ny bestilling på hunder som skal ha ha breed-specific panels. Rasen din finner du HER.

Rabattkoden er gyldig fom nå og vil være gyldig ut 2021. Avtalen vil fornyes så lenge tilbudet blir brukt. Rabattkode: NRC21

Paw Print genetics ber at alle nye kunder er spesielt oppmerksomme på hvordan man sender testmateriale til dem. Internasjonale retningslinjer finner du HER. De sender ikke kits utenfor Nord-America, så de ber om at man selv sender inn prøver fra munnhule eller blod. Her er en type mellomromsbørste som kan benyttes: https://www.farmasiet.no/catalog/munn-og-tann/tannborster/plackers-dental-brush-08mm-xl-24,5028800/?gclid=Cj0KCQiA3smABhCjARIsAKtrg6Jii01jon_Vtql7Me-B2TRPfXchoE6bqzskiCzHaBmCsqOkkwbnGpYaAqQIEALw_wcB eller tilsvarende: https://www.kleenteeth.com/gum-go-betweens-wide-proxabrush-cleaners-interdental-brushes-8-pack/. La det være litt størrelse på børsten, rundt 0,8-1,5 mm. De trenger 5 slike børster per hund.

 Metode: plasser børstehodet mellom kinn og tannkjøtt, legg svakt press på utsiden av kinnen, gni og rull børsten mens du teller sakte til ca 30. Putt børsten i en ren konvolutt eller ren plastpose, merk denne med hundens navn og bestillingsnummeret. Gjenta med 4 ekstra børster og plasser alle i den samme konvolutten eller posen. Legg ved en kopi av din ordrebekreftelse, denne kan lastes ned og printes ut etter at bestillingen er gjennomført.

Hvis du foretrekker å bruke blod, gjør følgende: Plasser minimum 3 ferske bloddråper på et rent, tørt kaffefilter. La disse flekkene tørke fullstending før du sender det inn. Merk kaffefilteret med hundens navn og ditt bestillingsnummer. Legg kaffefilteret i en ren konvolutt merket med hundens navn og ditt bestillingsnummer. Hver konvolutt kan bare inneholde prøvemateriale fra én hund.

Kontakt ditt raseråd dersom du har spørsmål.